30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Karty przekazania odpadów / sprawozdanie bdo a wpis PILNE

Witam

Mam taki dylemat

wpis do bdo nastąpił w grudniu 2019 r

czy jeśli mam karty przekazania papierowe to muszę je wprowadzić w system i zrobić sprawozdanie,
czy tylko sprawozdanie elektronicznie na podstawie tych kart ?
Karta została wydania przed wpisem do bdo
Ja zrobiłam na podstawie papierowych KPO
Ok, ale czy wprowadzałaś najpierw te karty w system , czy tylko wypełniłaś sprawozdanie ?
Wniosek o wpis wyslany w grudniu 2019 a otrzymalam w 2020 dane do logowania. czy musze robic sprawozanie za 2019 ? cy dopiero za 2020
Rozumiem , że nie wprowadzałaś / szkoda że nie można edytować wpisów własnych na forum do kolku min :(/
Do kom 4 m
mam dokładnie tak z informacji jaką uzyskałam urzędzie marszałkowskim wynika że jeśli ma się karty papierowe z przed wpisu to powinno się złożyć sprawozdanie
Nie wprowadzałam w system.
A może wiecie czy użytkownik główny BDO musi miec pełnomocnictwo? ja złozyłam sprawozdanie jako uzytkownik głowny ale nie widnieję w KRS
Oki
dzięki

a mam jeszcze taki pytanko sprawozdanie składa użytkownik główny czy może to zrobić użytkownik podrzędny?
Ja miałam na razie jednorazowy kontakt z systemem przy zakładaniu konta i nie mogłam założyć go na siebie jako główny bo nie widnieję w krs

na swoje nazwisko loguje się jako podrzędny
System BDO nie umożliwia wstecznego wprowadzania danych z tego co kojarzę. Robiłam na podstawie papierowych KPO.

Tylko użytkownik główny może wysłać sprawozdanie. Potrzebne pełnomocnictwo jak nie masz. Można je załączyć w ostatnim kroku.
Ok bardzo dziękuję Wam za pomoc

Czekam teraz aż mi dostarczą kartę papierową bo ponoć znalazł się jakiś rodzynek i wychodzi na to że trzeba złożyć sprawozdanie :(
KPO nie ma znaczenia. Do sprawozdania wpisujesz ilość wytworzonego odpadu a nie oddanego.
Jeśli użytkownik główny nie ma prawa do reprezentowania firmy, musi wysłać pełnomocnictwo + 17 zł opłaty za nie
A skąd ja mam wiedzieć ile wytworzyłam ?

Oddałam tyle ile wytworzyłam. Odczytam z KPO
Powinnaś prowadzić Kartę ewidencji odpadów. I na tej podstawie zrobić sprawozdanie. Od 2021 roku taka ewidencja już obowiązkowo ma być prowadzona w systemie BDO.
Kom. 10
Nie musisz reprezentować firmy żeby być użytkownikiem głównym. Może być nim pracownik. Tylko do wysyłki sprawozdania konieczna jest osoba widniejąca jako reprezentat firmy
Do kom 15

Ok rozumiem

Czyli co miesiąc wypełniam KEO
Ona nie ma związku z kpo? Tzn rozumiem, że nie musi być tożsama z kpo.

U mnie jest tak z tymi odpadami, że ile wytworze w danym momencie od razu przekazuje
Nie mam żadnych opakowań itp
Panowie zamówili kontener firma przyjechała zabrała i tyle
Bo może się zdarzyć, że masz odpady na koniec grudnia a goście zabierają je dopiero w styczniu. Więc w sprawozdaniu musisz je wykazać
Oki jasna sprawa. Dziękuję za pomoc :)

Ten rok 2019 taki zagmatwany tylko / nie jasny/ :( Cóż do jutra mam czas wysłać w razie czego
Proszę :-) Sama się doszkalałam bo zgłupieć można z tym BDO ;-(

Wyślesz spokojnie :-) Zawsze można skorygować. Byle na czas złożyć :-)
Czy to sprawozdanie mogę zapisać i ewentualnie edytować zanim go ostatecznie wyślę ?
Do kom. 18
Ujęłam w sprawozdaniu odpady wytworzone z KEO, ale w międzyczasie w innej sprawie zadzwoniłam do urzędu marszałkowskiego w Kielcach i przy okazji chciałam potwierdzić, czy dobrze zrobiłam sprawozdanie o odpadach i zonk... w sprawozdaniu powinny być ilości z KPO, a nie wytworzone

Pan z marszałkowskiego powiedział, że jeśli ujmę odpady, które zostały mi na koniec roku na stanie, to zdublują mi się w następnym sprawozdaniu

Zrobiłam korektę i wykazałam odpady z KPO, czy poprawnie, zobaczę za rok jak program zaciągnie dane z KPO za 2020, chociaż pan z marszałkowskiego powiedział, żeby nie liczyć, że BDO zaciągnie te dane ;)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.