30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego - zanieczyszczanie powietrza spalinami, gazami i pyłami 2019

Witajcie :)

Do 2018r. liczyłam opłaty samodzielnie.
Mam kotły - dym z kominów, pojazdy - spaliny i nielotne związki jakieśtam z procesów technologicznych.
Moje obliczenia (kotły i pojazdy):
masa w Mg x stawka = opłata
Natomiast opłaty z procesów technologicznych wylicza mi laboratorium.

W br wypełniałam do KOBIZE raport, jest tam zakładka Opłaty (pan z inf. KOBIZE powiedział, że właśnie tam wyliczają się opłaty do Urz.Marsz.) i kliknęłam, żeby sprawdzić czy wyliczy mi tak samo jak ja wyliczyłam "na piechotę". Okazało się, że paliwo z samochodów wyliczyło identycznie, ale z kotłów - inaczej - 1/3 z tego co mi wyszło. Tutaj są wyliczenia szczegółowe dla poszczeg. gazów np. tlenki azotu, dwutlenek węgla itd. - wg wskaźników i poradników kobize.

Co o tym myślicie? Też tak macie?
Który sposób jest prawidłowy?
U mnie jest gaz ziemny i powiedziano mi, że mam brać wskaźniki dla gazu ziemnego według ich wskaźników , biorę tlenki siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, dwutlenek węgla i pył zawieszony , spojrzałam na ubiegłe lata ( prowadziła firma zewnętrzna) i do Urzędu Marszałkowskiego lecieli też według tych wskaźników.
Czyli w ub latach nie liczyłaś sama, tylko zlecaliście?
Tak Marysiu, podawałam jakie jest zużycie gazu i paliwa i babka robiła sprawozdania do UM ( nie wysyłaliśmy tylko a/a mniej niż 100,-) niestety doszło do jakiś zgrzytów i muszę robić to sama, przeglądałam te wszystkie zestawienia z lat i dla gazu ziemnego zawsze brała 5 kodów substancji . Robiłam do KOBIZE zaległe raporty i to co obliczałam na podstawie jej wychodziło mi to samo . Ale nie jestem wstanie określić czy na 100% tak miało być, nie bardzo się tym przejmowałam .
Ok, to super, skoro tak, to dam te opłaty co mi KOBIZE wyliczyło.

Dziękuję :-)
Też masz gaz ziemny wysokometanowy ?
Też gadałam z gościem tam gdzie jest sposób pozyskiwania informacji o emisji kazał wpisywać : obliczenia ,a opis metody : wskaźniki KOBIZE
Nie, mam olej opałowy lekki.
A to szkoda :))) , Marysiu ale może się jeszcze ktoś wypowie , bo ja to laik totalny i tylko zasugerowałam się tym co było liczone przez firmę zewnętrzną .
Spoko, napisałam e-maila do Urz.Marsz. w tej sprawie, zobaczymy co pani odpowie.
Będę wdzięczna jak napiszesz co odpowiedzieli .
Ok
Daria, pan mi odpisał - nie ukrywa zdziwienia, że aż taka różnica między ryczałtowym wyliczeniem a tym co KOBIZE wyliczyło :)

Przesłałam mu arkusz z kobize i czekam jeszcze na odpowiedź ostateczną - napisał:

"Po sprawdzeniu poprawności oczywiście wybierzecie Państwo tę metodę, która będzie dla Was korzystniejsza."

więc czekam :)
Dzięki, to jeszcze napisz co tam gość napisał , nawet nie wiedziałam, że do Kobize można maile pisać :)
13

do Urz. Marszałkowskiego teraz piszę. Wcześniej pisałam do kobize.

Pan mi napisała, że mam czekać, bo ma dużo pracy, ale odpisze.
To ok :)
Pan z UM mi policzył i wyszło 50% opłaty mniej niż tej co wyliczamy ryczałtem tj. masa x stawka.

Właściwie wypełnił mi ładnie formularz, teraz tylko dodam opłatę z procesów technolog. i wysyłam :-)
Szczęściara :) generalnie to co składa się do KOBIZE ma się równać Urząd Marszałkowski ? dobrze rozumiem ? jak mam do 100 ,- to do UM sporządzam i nie wysyłam, natomiast do KOBIZE wysyłam , dobrze rozumiem.
Marysiu taki post 1272744 - opłata produktowa i pomoc de minimis , siedzisz może w tym ?
Generalnie to co składa się do KOBIZE ma się równać Urząd Marszałkowski ? dobrze rozumiem ?

♥ tak, powinno

jak mam do 100 ,- to do UM sporządzam i nie wysyłam, natomiast do KOBIZE wysyłam , dobrze rozumiem.

♥ dobrze

Marysiu taki post 1272744 - opłata produktowa i pomoc de minimis , siedzisz może w tym ?

♥ nie siedzę, czemu opłaty środowiskowe wiążesz z pomocą de minimis? Ma to coś wspólnego?
Dzięki Marysiu, w 2019 składaliśmy wniosek o wpis do BDO - wprowadzanie produktów w opakowaniach na rynek krajowy u nas to opakowania z tworzyw sztucznych, do 30.06.2020 muszę złożyć sprawozdanie do BDO ale jako mikroprzedsiębiorstwo mogę starać się o pomoc de minimis ( wprowadzamy mniej niż 1 tonę ) dokumenty trzeba wysłać do Urzędu Marszałkowskiego , robię to pierwszy raz i mam mały mętlik w głowie czy dobrze to rozumiem , a coś mam pecha , w Urzędzie trafiłam na Panią , która się uczy i coś podpowiedziała ale nie do końca wiem, czy dobrze to "rozgryzam".
Rozumiem, nie znam tematu niestety.

Miłego wieczoru :)
Ad. 19.
Sprawozdanie o produktach w opakowaniach... - należy złożyć do 30 czerwca 2020r.
ALE!!!
jeżeli firma wprowadza mniej niż tonę opakowań może skorzystać z pomocy de minimis.
Wtedy KONIECZNIE trzeba (dodatkowo) złożyć do 15 marca 2020r.:
1. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
2. Oświadczenie o otrzymanej pomocy de minims
3. kalkulator pomocy de minimis za 2019r.

Poniżej link do podstrony UM; na samym dole są pliki do wypełnienia. Trzeba zrobić/przesłać do UM plik nr 1, 2 i 13.

http://wcm.mazovia.pl/web/wcm/6.02.-oplata-produktowa-dot.-oplaty-za-opakowania-oplata-produktowa-oplata-na-publiczne-kampanie-edukacyjne

A później, tj. do 30 czerwca trzeba (przez BDO) przesłać sprawozdanie sporządzone zgodnie z "kalkulatorem pomocy de minimis".
No właśnie , teraz doczytałam z tym kalkulatorem i wysłane został wysłany tylko formularz i oświadczenie , muszę dosłać jeszcze ten kalkulator.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.