30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Faktura na nadpłatę?

Czy wystawiacie faktury na nadpłatę, jeśli klient Wam zapłaci więcej bankiem?
Nie, jeżeli nie jest to nadpłata dotycząca sprzedaży, w twoim przypadku jak klient nadpłacił to albo zwracasz pieniądze jeżeli znacząca kwota albo księguj na poz.przychody podatkowe.
No, jeśli klient to przecież dotycząca sprzedaży, bo czego innego?
I tak właśnie robię, albo zwracam, a jak nie ma kontaktu z klientem daję na ppo.
Natomiast Allegro na każdą nadpłatę wystawia fakturę zaliczkową. Mam nierozliczone moje dla niego nadpłaty z trzech lat nawet na...0,01 grosz!
Te stare nadpłaty już dawno trzeba było wyksięgować.
Jak to? bez rzucenia w koszty? mam tracić?
Otrzymane pieniądze nie są tożsame ze sprzedażą.
Jeżeli otrzymuję od kontrahenta nawyżkowe pieniądze, to pozostawiam je na pozostałych rozrachunkach i wyjaśniam z kontrahentem. No chyba, że naprawdę chodzi o grosiki - te od razu wyksięgowuję w PPO.
Kom. 5 - miałam na myśli sprawy groszowe :)
Wystawiają faktury na nadpłaty na kilka tysięcy. I wisi na zaliczkach. Dziwi mnie, że tak robią. Twierdzą, że do vat. Ale to przedpłata a konto sprzedaży tylko zwyczajna nadpłata. Czy oni dobrze robią?
A skąd wiedzą wg jakiej stawki VAT to mają zrobić?
Może jednak są jakieś zamówienia
Nie, zwyczajnie nadpłaciliśmy fa
Kom.10 dziwne te zwyczaje ze wystawiacie faktury nie wiedzac za co, tylko za to ze jest wplata??? trzeba wyjasnic czego dotyczy wpłata albo zwrócić pieniądze spowrotem jeżeli nie dotycza zamówienia towaru czy usługi.
W takim układzie będziesz miała nie wyjaśnione sumy na rozrachunkach.
kom.8 ale czego dotyczy przedpłata? należy to wyjasnic z firma która wpłaciła kasę.
Basiu, ale to nie ja wystawiam!
Ja nadpłaciłam przez pomyłkę do Allegro już trzeci raz a oni mi wystawiają fa zaliczkowe i nigdy ich nie rozliczają. Wisi mi to na koncie 20-zaliczki. Rozrachunki się zjadły - nadpłata w banku z fa zaliczkową, ale nie mam tych zaliczek w kosztach.
Allegro pewnie w tym nawale faktur i rozrachunków się pogubiło, czyli masz na koncie 301 nie rozliczone kwoty, wg mnie albo jakims protokołem spisac w koszty podatkowe ale najpewniej są to koszty nkup.Na 100% zaliczki nie wystawia się faktur końcowych ale jak opiszesz żeby stanowiły te kwoty koszty?
Ale dlaczego miałabyś mieć tę zaliczkę w kosztach?
Wg mnie nie powinnaś ich w ogóle przyjmować, jeżeli nic nie zamawiałaś. Oni powinni Ci oddawać kasę!
Należałoby mieć jakąś korespondencje z Allegro ze prosisz o zwrot nie słusznie wpłaconych kwot a jak nie zwrócą to na tej podstawie spisac protokołem w nkup.
Kom14 dokładnie należało upominać się o korektę faktur zaliczkowych i zwrot pieniędzy z tego tytułu.
Do 15 ->
albo nawet KUP, jeżeli kwota należności przekracza koszty dohcodzenia należności.
Ale z rozrachunków, a nie z faktury zaliczkowej!
Przyjęcie i rozliczenie faktury zaliczkowej sugeruje jakieś zamówienie...
Komentarz 17: *acer | 2018-09-18 15:21:19 | 109.***.***.82
Do 15 ->
albo nawet KUP, jeżeli kwota DOCHODZENIA NALEŻNOśCI przekracza koszty NALEŻNOŚCI.
Ale z rozrachunków, a nie z faktury zaliczkowej!

:)
No dobrze, będę walczyć:)
no ale teraz co z vatem od takiej fa?
Mam księgować i obniżać należny?
Moim zdaniem otrzymałaś pustą fakturę i nie ma podstaw do odliczenia VAT. Ja bym absolutnie nie odliczyła.
Kom.20 jeżeli będziesz mogła udowodnić ze było jakies zamówienie i za tym wpłata zaliczki to od zaliczkowej można by odliczyć VAT ale jak jest jak piszesz ze to błednie wpłacona kwota to najlepiej brutto zawiesić na 301 i czekac na zwrot kasy i korektę.
Witam panowie, jestem dojrzala, zadbana mezatka, jednak czegos w moim zwiazku brakuje, potrzebuje zainteresowania, a tymczasem codziennosc mnie doluje. Jestem drobna brunetka, 53 kg wagi, podobno ladna. Szukam dyskretnej znajomosci. Nie moge dodac fotki w komentarzu, ale jak chcesz zobaczyc jak wygladam, to mam profil tutaj: link.do/znudzonaa
Hydra center - tor hydra, hydra onion
Budowa hal przemysłowych
Naklejki legitymacja studencka ELS
Hologramy ELS na legitymacje studencką Sopot
Hello. We give get the better of hgh therapy.

hgh cost
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.