30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Do biur rachunkowych - JPK podwyżki cen

Czy biura rachunkowe będą podnosić ceny w związku z JPK? I o ile, procentowo czy jakaś stałą opłata? Pytałam w kilku biurach to mówią o podwyżce w granicach 20-50 zł, co Wy na to?
Myslę, że 50zł to minimum
U mnie to zaraz będzie "płacz", bo przecież oni nie dokładają mi pracy, tylko nasze władze i ich to nie interesuje...
No ja też poważnie myślę o podwyżce. Może nie 50 bo też sobie tego nie wyobrażam, zjedliby mnie.
Ale tak na serio 20 zł myślę że można i trzeba.
A skoro już tu "biurowcy". Przyszedł klient kpir + vat. handel złomem. dokumentów w miesiącu ok 250 (zakupy + sprzedaż). 5 pracowników. co miesiąc vat-27 i vat 7 oczywiście. Mam się zastanowić i powiedzieć ile?
]Jak myślicie. ? Doradzcie.
Zależy w jakiej miejscowości - ceny uzależnione. Ja bym wzięła za ok. 500-700 zł brutto. Jak na moje okolice i przede wszystkim pracę, która trzeba w to włożyć, to tak myślę, że adekwatnie, ale u mnie konkurencja nie śpi i czasem się zdarzało, że odchodziły ode mnie firmy i szły za "parę groszy", a później drogą pantoflową, że podwyżki nastąpiły...
>4
600
+ vat ;)
Mam firmę, gdzie księguję sprzedaż jednym zapisem - oni dostarczają zestawienie. Faktur jest ok 500 w miesiącu. Teraz będę musiała je wszystkie wprowadzić. Nie wyobrażam sobie nie podnieść im ceny lub podnieść o 50 zł. Myślę o większej kwocie ale nie wiem ile :(
>8
a nie mozna zaimportować do twojego programu?
Ja mam firmę, u której muszę księgować (po zmianach) ok. 400 faktur sprzedaży miesięcznie i zrobiłam podwyżkę o 100 zł brutto (był płacz). Wcześniej księgowałam niecałe 100 dokumentów.
Władze dokładają nam obowiązków, co niekoniecznie wiąże się z podniesieniem cen za usługi. Jak to mówią moi klienci: "przecież ja Pani pracy nie dokładam, ilość dokumentów się nie zmienia, zawsze tyle miałem".
To chyba zależy ilu masz klientów, jak 80 to warto bo i pieniądz będzie z tej podwyżki konkretny. Ale jak ktoś ma 20-30 to moim zdaniem nie warto, poszarpiesz się o te głupie 20 zł, kilku się zgodzi, jeden się nie zgodzi i odejdzie i wyjdzie na to samo.
Będę podwyższać. Nawet jak ktoś odejdzie, to ktoś zostanie. Nawet jak wyjdzie na to samo, to przynajmniej pracy będzie mniej :)
Do księgowych - ile zł weżmiecie za prowadzenie VAT i ryczałtu (dz.jednoosobowa, 2-3 paragony sprzedaży w miesiącu i kilka faktur zakupowych). Chcę się rozeznać w cenach ponieważ od nowego roku muszę skorzystać z biura rach.
Do księgowych - ile zł weżmiecie za prowadzenie VAT i ryczałtu (dz.jednoosobowa, 2-3 paragony sprzedaży w miesiącu i kilka faktur zakupowych). Chcę się rozeznać w cenach ponieważ od nowego roku muszę skorzystać z biura rach.
Ciesze się, że ten watek sie pojawił w końcu.. U mnie 30 zł podwyżka dla klientów na KPIR, może 20 zł dla B2B z kilkoma fr i 50 zł dla klientów na księgach..Nie da się ukryć, ze pracy jest więcej...
U mnie raczej 20 niż 30 zł. Chociaż bym chciała i myślę że należałoby 30 to będą płakać.
Nie wiem co robić z takimi mniejszymi. Jak mają ok 10 faktur miesięcznie.
Ale za podwyżką jestem jak najbardziej. Początkiem grudnia oznajmie to albo od nowego roku się przeniosą albo nie.
Też jestem za podwyżką i też więcej niż 20 zł. u mnie nie przejdzie choć i tak będą płakać i nie wiadomo ilu się w ogóle zgodzi.....
Ja nie zamierzam dokonywać podwyżek , ponieważ dodatkowo zdenerwuje to moich klientów o których muszę dbać szczególnie. Skupiam się na zautomatyzowaniu prac oraz połączeniu on-line z klientem .
Jak przeczytałem tu http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe jak to wszystko teraz wygląda to się za głowę złapałem! do góry idzie wszystko prócz pensji, no dobra coś przebąkują że 100zł w górę od nowego roku,ale co to jest? jeśli o mnie chodzi to żeby klienci nie doznali od razu szoku informuję wcześniej że ceny wzrosną, ale tak z 15 zł co by się nie wystraszyli
Wy chyba żartujecie, prawda? 15zł/20zł/30 zł? za taką odpowiedzialność i użeranie się potem z telefonami z urzędów bo w co drugim JPK jest coś do wyjaśnienia? a to kontrahent z vat wykreślony abo co innego.... JPK to nie tylko 'wysłanie pliku' ale i późniejsza obsługa tego burdelu. Pomyślcie ile ostatnio zapłaciliście za myjnię samochodową czy fryzjera. A potem zadajcie sobie pytanie o wiedzę, umiejętności i odpowiedzialność. Ludzie, szanujcie się, to i Was będą szanować.
Obecnie biuro rachunkowe może założyć każdy. Nieważne - jaki poziom wiedzy reprezentuje, nieważne jak prowadzi księgowość. Mam nieodparte wrażenie , ze dla 95% potencjalnych klientów liczy się tylko cena. Im mniejsza, tym lepiej. Niewielu patrzy na jakość usług - Klienci uważają, że jeśli oddają prowadzenie ksiąg do biura rachunkowego - to ono ponosi pełną odpowiedzialność za wszystko. A biura - w przeważającej ilości nie analizują dokumentów, umów, uważając że ich obowiązkiem jest wprowadzenie dokumentów i wygenerowanie deklaracji - bez jakiejkolwiek kontroli merytorycznej.
Aż żal, że nie ma kontroli w firmach, że instytucja badania bilansu dotyczy niewielkiej grupy Przedsiębiorców.
Te biura, ci księgowi, którzy oferują dobrą usługę za trochę wyższe pieniądze - są wg mnie na z góry straconej pozycji. Nie wytrzymają konkurencji z tymi, dla których liczy się tylko ilość, a nie jakość czy wiedza.
Max masz rację ja już u niektórych pliki wysyłam i już dzwonią, bo błąd w numerze( literówka oczywiście), bo data nie taka, oprócz tego wieczne korekty odwrotne obciążenie, 150 dni VAT, bo klient obudzi sie ze kp nie przyniósł itd chyba sie wypalam powoli. Często też nie jest to nasz błąd tylko drugiej osoby, która jpk błędnie wysłała, a też wyjaśniać i szukać trzeba co to za błąd.
Kom 21.
Zgadzam się. Bardzo to przykre... Wiele mam takich sytuacji, że przychodzą się klienci "targować" o np. 30 zł, bo tam za rogiem jest biuro, które prowadzi Pani z zawodu np. krawcowa (oczywiście nie ubliżając), ale postanowiła się przekwalifikować, poszła na kurs 20 godz. i otwiera biuro, a później różne kwiatki. (taki przykład, nie chcę nikogo urazić)
Ja kamieniem nie rzucę, bo każdy ma prawo się pomylić, szczególnie w naszych przepisach, ale nie po to mam certyfikat ministra finansów, szkoły, kursy itp., żeby konkurować z Panią zza rogu.
Smutne...
Podwyżki być muszą, bo dodatkowe moduły oprogramowania sporo kosztują. Czynności też więcej będzie. Rozumiem , że klienci nic nie winni zamianom, ale księgowi też nie.
A czy firmy które nie są na vacie też powinni dostać podwyżkę ,czy skoro ich jak na razie pli jpk nie dotyczy to im nie dajecie.Pytam bo sama nie wiem co mam zrobić czy tylko vatowcom podnieść cenę czy tym drugim też
Chciałam sie zapytać jak ogarnęłyście podwyżki w waszych biurach w zwiazku ze zmianami od nowego roku ,czy to bedzie 50 zl dla kazdej firmy czy 20 zl
Uważam, że podwyżka za wysyłkę jpk i późniejsze jego korekty wynikające z błędów w wysyłce tak po stronie klienta i biura są jak najbardziej zasadne. Ile należy wziąć to proszę sprawdzić ile czasu trwa wyjaśnianie? Klient w swojej działalności musi wiedzieć jak wygląda kalkulacja jego kosztów, my w biurach rachunkowych również, czy podwyżka 20/30 zł to jest wystarczające na pokrycie naszych kosztów pracy?
Minimum 50 zł. Argumentów za jest bardzo dużo, ale jeden najważniejszy - odpowiedzialność. Tylko Ci co są świadomi, cenę ustalą na odpowiednio wysokim poziomie, aby skalkulować ewentualne ryzyko.
Ja podnoszę wszystkim łącznie dla vatowców średnio po 20 zł netto,reszcie po 20 ale brutto.Są przypadki gdzie faktury pod paragonem dochodzą,teraz oddzielnie...no przecież to dodatkowa robota to tym więcej...Plus odpowiedzialność,Aktualizacje programów z JPK są droższe,to raz,dwa jako pełnomocnik odpowiadam za terminowość,poprawność struktury JPK itp.Czyli biorę na siebie dodatkową odpowiedzialność i za to będzie podwyżka.Bo kto mi zwróci jak serwer,komp czy inne cholerstwo informatyczne się w złym momencie wydarzy?? I tak jestem już siwy:) Póki co VAtów (7 itp) jak później wysłanych to się nie czepiają..a z JPK wiem że będzie inaczej..US nie interesuje że serwer szwankuje czy coś... Prowadzę biuro już 14 lat i głąb informatyczny też nie jestem, a czasem jak coś padnie to trzy dni grzebią...a terminy lecą..
Ale jak płaczą...Ojej,o boże co Pan wymyśla........gdzieś to mam,już wiem że część odchodzi..ale podwyżka mi rekompensuje..a roboty mniej:)
A i jeszcze jedno...zus trzy razy dłużej się robi...weryfikuje i weryfikuje i weryfikuje sprawdza tslki......no szlag człowieka trafia..dla tego tez podnoszę obsługę pracownika,delikatnie ale jednak.Mam pod nosem konkurencję,chłop chyba umie,pracował jako pomocnik w księgowości biura administracji nieruchomości...i tak moje dyplomy,certyfikaty...eh..do śmieci..Robi memu staremu podatnikowi za 110 brutto,ciekawi mnie czy tez mu podniesie..OBY:)
Jednym słowem...PODWYŻKI muszą być.
Do właścicieli,wpadłem na pomysł i podwyżki jakie robię dam dziewczynie:) mało jej płacę a robi dziewucha sporo.I do tego ma trzech naprawdę upierdliwych:)Jak przychodzą to uciekam:)A te dwie dychy od łba jej się przydadzą.Byle mi własnej działalności pod nosem nie założyła:) bo już kurka sie zna...dobrze ze ZUSu nie ogarnia..
Juz mam płacze,tak jak ktoś z was pisał..szarpałem się o dwie dychy dziś i dychę!!Nie popuściłem,na razie zostają.Ale przyjemnie nie było.14 lat biuro,niektórych mam od początku a dalej mylą VAT z ryczałtem!!
Dziś znowu stara historia,Panie Andrzeju a jak przyniosę resztę papierów 23-go lutego bo 25 w niedziele to Pan przecież zdąży w poniedziałek 26-go.....jutro jej wypowiadam umowę..juz tego nie zniosę..I znowu problem z danymi z ZUS...
Czy tylko ja mam problem z tym Płatnikiem?
Jpk to jest 5 min wiecej roboty...... wystarczy zaimportowac ..... cwaniaki ksiegowi wykorzystuja to do kasy albo sa naprawde tepi.....
Do: Komentarz 32: ~ksiegowy
Sam jesteś tępy kolego.
Ogólnie to wystarczy wprowadzić faktury, coś tam poklikać i jakieś rozliczenie wyjdzie. Do tego kliknąć i 5 min roboty więcej i już.
Jak dostaniesz mail do wyjaśnienia danych w jpk to też w zasadzie 5 min i już.
1 faktura doniesiona 25-go to też tylko 5 min. roboty.
tu 5 min. tam 5 min. i się zbierają te minuty.

U lekarza za 10 min. wizyty płaci się 150,00 zł.

Pracownik, jak posiedzi nawet te 5 min. z firmą więcej to w sumie też pewnie za darmo.

Ogólnie, to jeżeli kolega cwaniak uważa, że nawet 5 min pracy jest za darmo to niech robi w ogóle za darmo, przecież godzina to tylko 12 pięciominutówek - 12 razy za darmo to i tak za darmo.
Ksiegowa bierze 200 zl za 50 faktur a malo kto wie ze zrobienie tego zajmuje jej poltorej godziny wiec latwo policzyc ze za godz ma ponad 100 zl... malo wam kur..... ???? nie porownuj tego do lekarza bo w przeciwienstwie do niego ksiegowej wystarczy minimalna wiedza... kazdy by sie tego nauczyl... Dobre biuro ksiegowe zrobi tylko symboliczna podwyzszke na miejsce na serwerze
Moja praca nie polega na wklepaniu faktur, mam kontakt z klientem przez 24 h. Ciągle wysyłam maile wyjaśniające dlaczego od kombi z kratką nie można odliczyć vat, dlaczego garnituru nie można wrzucić w koszty. W międzyczasie telefonicznie wyjaśniam zawiłości faktury i Ikei lub Obi, bo tam są same symbole. Natomiast nawet ja, ta pazerna księgowa z minimalną wiedzą, muszę odróżnić szpachlę od szpachelki, wiedzieć, co to jest rajberka. Wprowadzam miesięcznie ok 6000 faktur i jeszcze nigdy (odpukać) nie miałam większej wtopy. Skończyłam studia, w niedzielę siedzę na forum, bo może czegoś nowego się dowiem lub czytam przepisy (nie kulinarne;). Pracuję min 9 godzin dziennie bez przerwy śniadaniowej. Ale nie narzekam. Mam wielu klientów od samego początku mojej "kariery", czyli od 18 lat. A JAK KTOŚ MÓWI, ŻE SAM BY SIĘ TEGO NAUCZYŁ, TO DROGA WOLNA: KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ KSIĘGOWYM (PODOBNO;)
Ad ~ksiegowy

wklepanie 50 faktur, obrobienie, sprawdzenie vat czynny, wyjaśnienie nieścisłości, pięć telefonów, wysyłka vat, jpk, druk, odbiór upo itd zajmuje znacznie więcej niż 1,5 godziny
To po pierwsze.

Po drugie,
cyt: "nie porownuj tego do lekarza bo w przeciwienstwie do niego ksiegowej wystarczy minimalna wiedza"
Dobre sobie! Ktoś kto jest naprawdę księgowym/ą, a nie tylko używa takiego nicka, może śmiechem zabić za "minimalna wiedza"
Doskonale widać na forum tą minimalną wiedzę np. założyłam biuro - mogę być na ryczałcie?
Prowadzę 30 firm każda "5 min" na wysłanie JPK tj. 2,5 h + dostosowanie programu, żebym mogła w "5 min" wysłać JPK za którą UWAGA ... zapłaciłam ;) 3 lata nauki + ciągła aktualizacja wiedzy we własnym zakresie (np. prenumerata czasopim księgowych - płatne) oraz szkolenia (tak, też płatne ;) )Program oraz (średnio) co roczna aktualizacja, pracownicy, troche tych kosztów się nazbiera. Samo wygenerowanie pliku zgodze się nie jest skomplikowane, po wprowadzeniu faktur jak dotychczas klikam sobie i mam ... ale obowiązek ten generuje jeszcze inne koszta przedewszystkim czas związany ze sprawdzeniem, wydrukowaniem potwierdzenia, dopięciem go do zestawy wraz z deklaracją oraz wydrukami rejestru VAT.... tu minutka tam minutka a zachwile 3h mijają
Jeśli nie pasuje Ci, że księgowa bierze 200zł za 50 faktur to zatrudnij kogoś w firmie na pełny etat i płać 3 000.00 albo sam prowadz sobie księgowość - co za problem, przecież minimalną wiedzę chyba posiadasz ;)
Mnie też temat interesuje. Biję się z myślami czy podnieść . Wstrzymałam się do czasu rozliczenia stycznia. Żeby wiedzieć co i jak. Ale fakt program zaktualizowany, potem korekty, wyjaśnienia.
Ile podnieśliście w związku z jpk / lub ile zamierzacie? 20 zł, 30 zł.
Mówię o księgowości firma na kpir lib ryczałr + vat. Średnio np 30 faktur. Albo 70 faktur.
Taki mam rozrzut.
Małym o 20 zł tak myśle dużym nawet o 50, mam firmy które potrafią mieć 200 dok
Podwyżka około 20 złotych (mówię o KPIR) uważam jest jak najbardziej uzasadniona. Oczywiście każdy (księgowy) chciałby więcej, ale klienci niekoniecznie. Ja przygotowałam podwyżki w tych granicach, niektórzy trochę więcej, inni prę złotych mniej do pełnego rachunku. Komu się nie podoba - zapraszam do innego biura. Klientów rzetelnych, takich co nie dzwonią z byle powodu o 21, pozwoliłam sobie oszczędzić i obyło się bez podwyżki. Odpowiedzialność większa... no nie do końca. Co prawda kara za niezłożenie dodatkowego dokumentu, ale pracy niekoniecznie dużo więcej. Można importować faktury, choć wiem z doświadczenia nie zawsze się da. A za korekty i dodatkowe wyjaśnienia z winy klienta... no cóż dodatkowa opłata do 50 zł...
Kochałam swoją pracę, szanowałam czas i pieniądze swoje i klienta, może za miękka byłam i czasem coś opuściłam, ale czasy robią się bardzo ciężkie. Więcej obowiązków, odpowiedzialności, no i podejście klienta, myślą że pracujemy tylko dla nich...
Witam!

Mi biuro doliczyło 100zł za wysyłkę jpk. Żadnego dokumentu dodatkowo nie księgują. Czy sama usługa wysyłki jpk jest warta 100zł?
>42
Sprecyzuj "wysyłkę JPK" - ile dokumentów, czy wcześniej wklepywali każdą fakturę czy twój rejestr sprzedaży. skąd wiesz że więcej nie mają do "wklepywania"? Jeśli wJPK znajdzie się podatnik który nie ma statusu CZYNNY to nie masz prawa do odliczania VAT z jego faktury. A więc zwracasz Z ODSETKAMI vat z tej faktury. kto za to odpowie? ty czy biuro ?
Ludzie -co wy wogóle z tym wklepywaniem? jak idę do blacharza to on tylko "klepie" młotkiem - tez mam go liczyć za iloś "klepnięć" czy za to jak i w co "klepnąć? Jak do masażysty to on mnie też tylko "klepie" - a że wie w co i czym "klepnąć" to nikogo nie obchodzi.???
Byle program do KPIR kosztuje od 250 do 1000 zł. Są też darmowe - próbujcie sami sobie "poklepać", wtedy pogadamy
Lektura tych komentarzy mnie oświeciła. Dziękuję
Nasze władze dokładają pracy przedsiębiorcą, nie biuru chyba, że jako przedsiębiorcy i tak naprawdę to przedsiębiorca musi tego koszty ponosić i zlecając biuro rachunkowemu pracę za siebie musi się liczyć z dodatkowym wynagrodzeniem i koniec, biura obniżając ceny do chorych po prostu padną i będą nowe biura krzaki a klienci będą mieć jakość usług na dnie totalnym i to zawsze przedsiębiorca odpowiada i za to zapłaci bo z biurem praktycznie sprawa jest nie do wygrania i nie opłacalna chyba, że coś wyjątkowo by zawaliło niezbicie a to się praktycznie bardzo rzadko zdarza - nie rozumiem ludzi zamiast zajmować się firmą, rozwijać ją to sępią na księgowość, która jest dla nich kluczowa jak jest wysokiej jakości! Pozdrawiam.
Czytając część komentarzy ... a w szczególności "Komentarz 32: ~ksiegowy | 2018-01-18 05:36:07 |Jpk to jest 5 min wiecej roboty...... wystarczy zaimportowac ..... cwaniaki ksiegowi wykorzystuja to do kasy albo sa naprawde tepi....."
aż mi ciśnienie skacze !!!
Tu właśnie pojawia się wiedza, której część po prostu nie posiada.
Kliknąć, zaimportować, wysłać - i czego Ci księgowi chcą ... no wiadomo kasy ...
Gdybyś był prawdziwym KSIĘGOWYM wiedziałbyś choćby, że przedsiębiorca, który nie prześle pliku JPK lub zrobi to po terminie, grozi 8,4 tys. zł grzywny. Jednak znacznie więcej bo nawet 42 tys. zł – może zapłacić firma, która przesłała JPK z błędami.
Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to zdasz sobie sprawę, że w naszym zawodzie nie tylko chodzi o klikanie, zaimportowanie i po robocie ...
Miłej niedzieli :-)
My przechodzimy na wynagrodzenie godzinowe rozliczane z dokł do kwadransów, inaczej się nie da, jak ktos się nie zgadza to klientowi na pełnych ksiegach dziekujemy - mamy system TimeSheet'ów i na podstawie tego wystawiamy fakturę, pensje pracowników rosną bo 500 plus bo na rynku niedobór ludzi potrafiących policzyć do 100 w pamięci itp, itp.
Książki zostały jeszcze wg ilości dokumentów ale to lipa nie podejscie mam klientów wiszących na telefonie po 2 godziny jak za rozmowę zaczeslimy kasować to się skończyło i konkretnie teraz. Z resztą faktura fakturze nie równa - na ilość to można kartofle sprzedawać a nie ksiegować przy obrotach rzędu 20 mln zł miesięcznie
Ja za usługi księgowości zaplacilam 250 zł teraz płace 590 zł oddam że ilość dokumentów się nie zmieniła
Co rok podnoszone są wynagrodzenia. Co więc dziwnego w tym źe księgowi podnoszą ceny? Czy jak za paliwo cey podnoszą to też tak przeżywacie? Nie jeździcie autami wtedy? Moje pytanie natomiast skąd w Was wszystkich tyle złośliwości, po prostu bur...ctwo! Jest mi żal Was.
PS dla księgowych jakbyście nie ścigali się na ceny kto ma taniej to byście nie płakali sami sobie ukręciliście bat, a teraz płaczecie.
dla zlecających księgowość PRAWDA, że obowiązków jest coraz więcej ciągle mówi się o ułatwieniach a tak naprawdę więcej jest pracy - dostęp do analizy aktywnych NIP - płatny, programy księgowe - drożeją, ZUS-y drożeją, dobre optymalne rozwiązania do obsługi klienta to wszystko kosztuje albo się przekłada na ilość i wówczas jakości jest brak cena niska no to biuro obsadzone tyloma firmami że ledwo dycha, albo biuro dba o jakość no więc klientów ma tylu ile siły roboczej. O co Wam wszystkim chodzi? Dlaczego księgowy ma nie zarabiać? Niektórzy dobrze mówią nie pasuje zbierajcie manatki!
"Co rok podnoszone są wynagrodzenia." - a gdzie, w jakich firmach ? Bo u mnie jakoś nie ma podwyżek.
Chyba, że masz na myśli płacę minimalną, która wg mnie jest fikcją, bo nie da się przeżyć za 2.100 brutto.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.