30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Szlag mnie trafił z symfonią... was też? Gorzkie żale. Jakie inne programy? Proszę

Cześć wracam dopiero do domu bo symfonia mnie dziś wykończyła. Szef kiedyś kupił symfonię cały pakiet dla biura rach i każe mi od 3 lat na tym pracować. Robię co mogę z FK i Kadrami, ale już nie dam rady. Okazuje się, że przeszacowanie walut źle się zrealizowało wyskakuje błąd i nie mogę zamknąć roku.(Sprawozdanie poszło z przeszacowaniem ręcznie zrobionym) Wsparcia z symfonia office to nie ma w ogóle, albo tak drogie że taniej jest kupić nowy program. Pewnie temat był wałkowany milion razy, ale doradźcie na dzień 1.08.2017 -> jaki pakiet do pełnej księgowości, uproszczonej i kadr oraz płac. Szef kazał mi coś wybrać i od nowego roku wdrażać. Rozważam 1) Comarch 2) Insert 3) Reset 2 4) Asseco WAPRO 5) Enova - ale to drogie jak cholera. Poradźcie co wybrać, albo chociaż czego w ogóle nie testować.
My mamy Inserta cały pakiet: GT: subiekt, rewizor i gratyfikant. Nie był drogi, w miarę go ogarnęłam, bo na wdrożeniowca nie było specjalnie kasy, a teraz (chciałam, żeby mi wyjaśnił niektóre kwestie - głównie by można było wysyłać JPK-i) nie mogę się doprosić, bo wszyscy wdrożeniowcy tak bardzo zapracowani...

Ale z pomocą DarkaD oraz kilku innych Forumowiczów używających/znających te programy - jakoś sobie radzimy. Poza tym można wykupić pomoc techniczną, ja czasem korzystam z tej bezpłatnej, wystarczy podać NIP, ale nie na wszystkie pytania tam otrzymuję odpowiedź.
Poza tym korzystam z pomocy www.forumsubiekta. pl, gdzie różni fachowcy i pseudofachowcy :-) próbują pomóc, czasem nawet im się udaje... Największą jednak satysfakcję mam, gdy sama do czegoś dojdę:)
Pozostałych programów nie znam, więc nie doradzę...

Myślę, że może DarekD lub GosiaM (Ona chyba testowała różne programy tak dla siebie) mogliby Ci w tej kwestii pomóc.
Tak Insert nie jest zły
Problemem każdego programu - jaki by on nie był - jest jego wdrożenie, obsługa.

Nie przekreślałbym tej symfonii, a najpierw szukał rozwiązania problemów które masz.

Bo zmiana programu nie gwarantuje Ci tego,. że na te same problemy nie natrafisz z nowym programem jeżeli błędy te będą powielane.
DarekD może pomożesz mi w post 1111203, bylabym wdzięczna.
Tak jak w kom.4 najważniejsze jest wdrożenie programu bo wszystkie maja podobne działanie ale też jak Mariaem w kom.1 zauwazyła wszyscy wdrożeniowcy sa strasznie zajęci,u mnie było (Symfonia) wszystko w biegu i do teraz z niektórymi sprawami się borykam.
Polecam program Fakt ma wszystko co potrzeba plus wsparcie techniczne. Aktualizacja na bieżąco , odnowienie licencji kosztuje grosze.
Na pewno nie polecam programu Streamsoftu, program działa nieprawidłowo przy metodzie kasowej- zakup odwrotnie opodatkowany i sprzedaż o.o., a firma odpowiedziała :"Jako Producent oprogramowania, zgodnie z warunkami licencji, nie odpowiadamy materialnie za straty związane z wadliwym działaniem Programu." Czyli nie odpowiadają w ogóle. A deklr. VAT "walnięta" na ponad 70 tys. Prostowałam wszystko ręcznie, ale jak się w końcu zorientowali i coś poprawili to żadna deklr. od połowy 2015 r się nie zgadza. Od nich trzymać się z daleka.
Symfonia jest dobrym programem i przejrzystym i prostym w obsłudze. Warunek, że zostanie prawidłowo skonfigurowany i wdrożony przed rozpoczęciem księgowań. Złe ustawienie (skonfigurowanie) potem powoduje problemy, bo po zapisach już nic nie da się zmienić. Zresztą każdy program jeśli przed rozpoczęciem księgowań nie zostanie prawidłowo skonfigurowany do potrzeb firmy to będzie stwarzał problemy. Niestety wiele osób uważa, że jak zainstaluje program to od razu może księgować ale to jest błędne podejście.
> 5. Osoba, która przychodzi na instalacje programu nie prowadzi wdrożenia. Tę usługę należy dodatkowo opłacić. Ale aby prawidłowo wdrożyć program to osoba to robiąca pokaże podstawowe operacje, a resztę to musisz dopytać, czyli musisz wcześniej wiedzieć co chcesz w tym programie robić albo siedzieć z podręcznikiem i krok po kroku wykonywać poszczególne opcje z ustawień.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.