30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zygmunt Bauman

Świat stracił światowego formatu humanistę, najtęższego po Banachu współczesnego polskiego myśliciela. Odszedł do "płynnej nowoczesności". Był najlepszym analitykiem świata ponowoczesnego, świata internetu i rozpadających się więzi międzyludzkich. Świata, w którym wszystko płynie.
Z trudną przeszłością mierzył się Profesor do końca życia. W 1953 r. doświadczony wojną został, za swoje poglądy, usunięty z wojska. A przecież wyznał - "na miłość boską, dla kogo ja zdobywałem Kołobrzeg?, dla kogo zdobywałem Wał Pomorski? Chwili wątpliwości nie miałem. Prawda jest taka, że Leszek Kołakowski znacznie szybciej niż ja zrozumiał, że nie ma co rozmawiać, negocjować, naprawiać, bo ten system to jest maszyna, której się naprawić nie da".
Narodowi katolicy, zawodowi patrioci i w ogóle prawdziwi Polacy nigdy nie rozumieli wielkości Zygmunta Baumana - polskiego skarbu światowej nauki. Ich obrócone do tyłu głowy węszą jedynie tamte młodzieńcze wybory. Brzydzi ich ówczesna fascynacja komunistyczną ideologią społecznej równości, która sprowadzała się do trzech takich słów jak: wolność, równość, braterstwo. To był ten Jego ideał dobrego społeczeństwa.
Miałem to szczęście być na wykładzie Profesora we Wrocławiu. Zakłócili go półgłówki, ogoleni na łyso narodowcy i kibole Śląska Wrocław. Krzyczeli: "Wyp...aj!", "Norymberga dla komuchów!". Profesor nawet się ucieszył, uznał ten incydent jako ilustrację tezy wykładu o wartościach wspólnoty europejskiej, o nowoczesnym pojmowaniu tej wspólnoty i jej znaczeniu dla pokojowego współistnienia narodów.
Wolność,równość i braterstwo -to zwykła utopia głupi komunisto,
ponadto drwi z logiki i jak wiemy przeczy faktom
najobrzydliwsze hasło jakie rzuciła masoneria mordując miliony(rewolucja francuska)
Tym hasłem posługiwali się później :twój Lenin,Stalin i pozostałe bestie odarte z człowieczeństwa
jak twój Bauman
piszesz - Krzyczeli: "Wyp...aj!",
Byli bardzo łagodni ,bowiem powinni wziąć za fraki i wywalić precz,
Kat wygłasza tezy o wartościach wspólnoty europejskiej?
To się w głowie nie mieści.
Weź człowieczku się uspokój ,bo się robi niedobrze.
tfu
- o nowoczesnym pojmowaniu tej wspólnoty i jej znaczeniu dla pokojowego współistnienia narodów-
no nie !!!
Toteż masz pokój w tej "nowoczesnej" Europie!
Widzisz go ?
cokolwiek napiszesz to głupota nad głupoty
no nie ! co za idiota!
No, teraz do mnie dotarło. Angelika1 po wyborach została zwolniona z obowiązku indoktrynacji tutejszych ludków, a w zamian posłano na Gofin tępą i wulgarną Xyzx. A niech se pisze, skoro musi.
>No, teraz do mnie dotarło.
rok to trwało :)) ale najważniejsze, że już wiesz, że nie ma sensu czytać tego bełkotu.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że tego typu ćwoki na naszych oczach puszczają Polskę z torbami...
Polskę z torbami to takie ćwoki jak wy już puścili.
Takie ćwoki jak wy obecnie okupują sejm.
Robią to li tylko w imię własnych interesów o czym wie cała Polska.
Prawość i sprawiedliwość mocno nie na rękę
i strach przed wymiarem sprawiedliwości paraliżuje, no nie?
dlatego pajacujecie ile wlezie.
Jesteście tak tępi i tak odjechani od rzeczywistości, że nie macie nawet pojęcia,
że takich idiotów jak wy jest w Polsce garstka.
Wydaje się wam że jesteście w stanie rozwalić Polskę .
Nie! ,nie dacie rady.
Próżne wasze nadzieje i zachody.
Xyzx skąd w Tobie tyle jadu?? A gdzie miłość do bliźniego??
Gosik, bądź obiektywna. Czy pisanie o ćwokach przez Abwe jest ok?
Treść zablokowana przez Administratora w oparciu o Regulamin Forum.
"Wolność,równość i braterstwo -to zwykła utopia głupi komunisto,
Weź człowieczku się uspokój ,bo się robi niedobrze." to cytat z Xyzx

"Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że tego typu ćwoki na naszych oczach puszczają Polskę z torbami..." a to z Abwe Kubusiowa widzisz różnicę??
Widzę różnicę. To pierwsze napisała Xyzx, a to drugie Abwe.
>9
Czy Ty aby nie jesteś bratem bliźniakiem niejakiego T. Lisa?
Http://vod.gazetapolska.pl/14769-pucz-dokument-tvp

Może Mercator nie miał okazji zobaczyć wczoraj jaki ten PiS jest agresywny...
Wszyscy mieliśmy okazję, Kubusiowo. Jest tak agresywny, że wypuszcza zmanipulowany materiał w swojej TVPiS (w porze specjalnie na złość Owsiakowi), w który Ty wierzysz, ale żaden myślący człowiek już nie. I to jest Twój i nasz dramat. Twój, bo obudzisz się z ręką w nocniku, nasz, bo będziemy musieli spijać to piwo (żeby nie rzec "szczyny"), które nam PiS nawarzy przez lata swoich rządów.
Dziś idzie "dobra zmiana" ograniczenia kadencji władz samorządowych, żeby unikać "układów", pojutrze - jak już PiS wymiecie lokalne władze, które wciąż odpowiadają mieszkańcom - przywróci te nieskończone kadencje, bo przecież one wcale nie były złe. Ale dopiero wtedy, gdy stare kadencje zastąpi nowymi. Ot taka "dobra zmiana".
Nic, tylko siąść i płakać, bo naprawiać to będziemy przez 30 lat...
>14 "Dziś idzie "dobra zmiana" ograniczenia kadencji władz samorządowych, żeby unikać "układów",
na potwierdzenie istnieje lista misiewiczów-pisiewiczów, pokuszono się o dokonanie analizy i oto co wyszło: w ciągu ośmiu lat poprzednich układy, kolesiostwo, nepotyzm miał rozmiary ponad dwukrotnie mniejsze niż przez rok ostatni.
Każdy to robi ale żeby tak rekordowo?
Za Kisielewskim: "Trudno, jesteśmy w d... ale najgorzej, że zaczynamy się w niej urządzać"
A Zygmunt Bauman /bo o nim post/ zasługuje przynajmniej na pozytywne refleksje.
>14
To doprawdy zabawne, gdy osoba, która dała się uwieść Kijowskiemu oraz fachowcowi (niestety) Petru, mówi mi, że obudzę się z ręką w nocniku.

Co do filmu - zanim go "zmanipulował TVPiS", większość materiałów można było zobaczyć w necie, a ich autorami często byli tacy niekopiowalni artyści jak Nitras i Pomaska. Widziałam te materiały wcześniej i nie stwierdzam, aby TVP dokonała jakiejś manipulacji. Raczej dokonała kompilacji.
>16
dla Ciebie "zabawne" - i to mnie zasmuca... dotarło wreszcie do mnie, że Ty (chyba naprawdę?) w ogóle nie rozumiesz o co nam chodzi! Funkcjonujesz w rzeczywistości "hierarchicznej" tzn dla Ciebie w każdej przestrzeni jest jeden (obojętnie) car; wódz; patriarcha; prezes; lucyfer... ect... a cała reszta to bezładna masa ślepo mu podporządkowana i od niego uzależniona.

Otóż wysil na chwilę wyobraźnię *Kubusiu!!! i przyjmij, że *Milanowa nie stała się ofiarą "uwiedzenia" nawet jeżeli Belzebuba "z kitką" podejrzewasz o wyjątkowy urok osobisty :)) A jeżeli nie jesteś w stanie wysilić wyobraźni, to uwierz mi na słowo: *Milanowa w żadnym razie nie jest "wyznawcą" Kijowskiego!

...z wrodzonej złośliwości :)) dodam jeszcze, że u *Milanowej to nie działa jak jak w relacji: *Kubuś - Niezłomny i Nieomylny Prezes (w niektórych kręgach znany jako kurdupel-z-kotem lub eunuch-z-taboretem)
>17
Sorry, Abwe, ale to Ty nie rozumiesz. Ja nie poszłabym z Lucyferem pod rękę, bo nie uważam, że cel uświęca środki.
>Ja nie poszłabym z Lucyferem pod rękę

doprawdy? :)) może powinnaś zresetować/przedefiniować podstawowe pojęcia

Jak się ma Kijowski z jego durnymi fakturami "drenującymi" społeczne składki w niejawnych okolicznościach do przekrętu stulecia jednego takiego "urokliwego" senatora, który zasłużył się w dziele wydrenowania polskiego systemu bankowego na coś w okolicy 3 MILIARDÓW PLN !!!

Przecież to jak jakiś diabełek-bagienny-z-kitką przy Księciu Piekieł
Tak z wrodzonej złośliwości...
Zdaje się, że poruszyłam jakąś czułą strunę. No, ale facet nigdy się nie przyzna, że został zdradzony:-)
Jak argumentu zabraknie <<Ad personam>> - zawsze zadziała, więc luu-go-między-ślipia!!

Widzę, że w 17 wysilałem się na próżno... Jeszcze raz (może inaczej) powtórzę: Z Kijowskim ślubu nie sobie nie przysięgaliśmy ani w inny sposób uczuć wzajemnych sobie nie wyznawaliśmy, więc argument "zdrady" jest nieadekwatny innymi słowy chybiony :))

A teraz "facet" jak najbardziej przyzna -> Kijowski dał dudy na całej linii!!! przecież jak potrzebował paru groszy, to mógł spokojnie pociągnąć je w sposób transparentny, a nie czaić się i brnąć w kłamstewka...
Dodam że "facet" jakoś tam finansował te faktury, ale osobiście nie ma żalu do gościa z kitką o tą kasę, którą wpłacał na komitet społeczny KOD!!! powiem więcej: gdybym rok temu wiedział, że Kijowski ma problemy finansowe i znał jego rachunek bankowy, to pewnie bym wtedy także jego wspierał :))
Dzisiaj z pewnością NIE, ma u mnie krechę
A mnie od początku wkurzał gadżeciarz i cieszę się że stało się jak się stało, będzie lepiej dla KOD bez kolorowego chłopca, bo Kijowski był dla mnie niewiarygodny od początku- jak informatyka ,w dobie gdzie branża IT jest na topie, musi utrzymywać żona a on biedaczek nie miał na alimenty - leniwa menda i tyle!
Kłamstwo i krętactwo maja krótkie nogi, a najgorsze że zamiast podkulić ogon i schować się w mysiej dziurze na wieki to pcha się na trybuny i nie widzi jaki jest już tylko śmieszny i żałosny.
Pominę już stronę etyczną i brak mojego "wyczucia" co do jego osoby -> Dyskredytuje go w moich oczach, właśnie to kręcenie i brak szczerości w stosunku do współpracowników i przede wszystkim brak wyobraźni jak kończą się takie historie!!!

Przecież nie mógł być tak naiwnym i jako informatyk musiał wiedzieć, że informacja o przelewach bankowych jest możliwa do przechwycenia spod tajemnicy bankowej, choćby przez kryminalistę Kamińskiego...
"Przecież nie mógł być tak naiwnym i jako informatyk musiał wiedzieć..."
No właśnie, taki z niego ha ha ha informatyk, ale za swoje (podobno nawet nie swoje) usługi płacił sobie jak za zboże ..... i jeszcze broni się przed odejściem - tak zapatrzony w siebie narcyz, że nie widzi jak z twarzy KOD-u zrobił z siebie KOD-u d.pę Niech spada!
Bauman nie popierał Kaczyńskiego, Trumpa czy brexitu. Przestrzegał przed powierzeniem władzy ludziom, którzy oferują proste recepty na skomplikowane problemy, a nie znają "uroków życia w totalitarnych reżimach". Pisał wiele o decyzjonizmie - koncepcji władzy opartej wyłącznie na woli lidera. Ów lider swoją moc czerpie z ogromnych wpływów wszetecznego Kościoła kat. i religijnego ociemnienia wyborców, którym niczego nie wyjaśnia i kwestionuje ich prawo do żądania i otrzymania jakiegokolwiek uzasadnienia swoich decyzji. Obecnej władzy wytykał wskrzeszenie "narastającej fali nacjonalizmu i postaw antydemokratycznych, a zjednoczonej wokół KOD (z Kijowskim czy bez) opozycji neoliberalne myślenie o społeczeństwie oraz rywalizację z PiS o napełnianie prywatnych kieszeń suwerena.
A co do samego KOD - nie potępiam Kijowskiego. To on stworzył ten wielki ruch społeczny i stał się jego twarzą. Nie kradł, faktury wystawiał legalnie. Że nieostrożnie?. No cóż, przecenił mentalność zwolenników i entuzjastów antypisowskiej opozycji. Będę dalej wspierał KOD finansowo i organizacyjnie. Samemu zaś panu Mateuszowi życzę by dalej powodował u suwerena pisiorów paraliż mózgu.
>26
Ja Metody ,światowego formatu humanista ogłaszam-

- co do samego KOD - nie potępiam Kijowskiego.
Samemu zaś panu Mateuszowi pozapłacam wszystkie długi,
będą go utrzymywał ,
nawet alimenty wezmę na własną klatę,
on nie kradł tylko postępował nieostrożnie-
tak właśnie pojmuję wspólnotę i więzi międzyludzkie
Ja humanista będę powodował u suwerena pisiorów paraliż mózgu.
:)))
> 27 Też uważam ze >26 Metody tym razem nie ma racji, a Kijowski powinien odejść, ale po co od razu w odpowiedzi wypisywać głupoty?
Bez przesady *Alinkooo! w 26 *Metody przedstawił swoje prywatne odczucia a nie prezentował jakieś "racje", których (tych niezaprezentowanych) mu w 28 odmawiasz :))

Fakty są takie, że o żadnej defraudacji nie ma mowy ale okoliczności związane z "kijowymi fakturami" nie wyglądają dobrze... Faktury już się do Kijowskiego przylepią na zawsze, powinien odpuścić a nie "iść w zaparte"
To tak jakby w stanie wojennym, Frasyniuk z Piniorem i Huskowskim do spółki, ze związkowych 80-ciu milionów skubnęli po cichu jakąś niewielką sumkę na cele ...powiedzmy reprezentacyjne
__ _ _ _ _ _

Dla mnie osobiście od samego początku twarzą KOD był wrocławianin MICHAŁ KORCZAK ...niestety trochę sponiewierany i odsunięty przez "warszawkę" promującą Kijowskiego
>28
> 27 Też uważam ze >26 Metody tym razem nie ma racji, a Kijowski powinien odejść

>28 Alinko jestem pewna że i on tak uważa,
ale przekornie musi wyróżnić się
---ale po co od razu w odpowiedzi wypisywać głupoty?
Czy nie widzisz że kom.26 jest arcy śmieszny?
Ucho prezesa jest arcyśmieszne:))))))) -przerysowana ale jednak rzeczywistość :)
>31 nie wiem
nie oglądałam
:))
>31
ale jak przerysowana ...to już nie rzeczywistość
:)
C.d.
jeno czysta satyra
>> 17 "uwierz mi na słowo: *Milanowa w żadnym razie nie jest "wyznawcą" Kijowskiego!" - musze przyznać, że dobrze mnie poznałeś Abwe. Powiem więcej - nie szłam z niejakim Kijowskim pod rękę, aczkolwiek sympatyzuję z KOD-em, wsparłam parę razy i nie zamierzam się tego wypierać. Nie ma to jednak żadnego przełożenia na osobisty stosunek do Kijowskiego, a czas pokaże, czy oskarżenia były słuszne czy nie, ja jedynie nie zamierzam ferować wyroków przed ujawnieniem dowodów.
I tu masz rację - tym się różni pisowski ludek od każdego innego ludka, że stać go na krytykę mimo popierania tej czy innej opcji.
Tusk, Petru, Kijowski, Schetyna, to tylko ludzie. Można być bliższym ich poglądom i na nich głosować, ale z definicji są to ludzie omylni.
Ale nie Prezes Jarkacz dla swoich wyznawców. Co by nie powiedział, to jest to prawda objawiona. I to jest ta zasadnicza różnica.
Siema!
Nie o Kijowskiego tu chodzi, raczej o przeciwwagę dla kaczyzmu.
Mateusz Kijowski rozmienił się na drobne, co wcale nie oznacza, że można go utożsamiać z kaczym szwindlem Pomrocznej. Kaczor jest fizycznie i mentalnie kurduplem. Zaś Mateusz Kijowski tę kaczą kurduplowatość tylko ujawnił. Bo Kaczor się boi!. Ciasna czaszka eunucha nie ogarnia idei KOD, trapi ją rosyjska mgła, trzaskająca brzoza i schizofrenia Macierewicza słyszącego strzały na zgliszczach. Miesiączkowe sumienie.
>35,36
Czy Wy czasem czytacie to co sami napiszecie?
>co wcale nie oznacza, że można go utożsamiać z kaczym szwindlem...

Trafnie to ująłeś! nie sposób porównywać te 90 czy 120 (legalnie zafakturowanych) tysięcy z grubymi (quasi-mafijnymi) przekrętami ważnych szyszek PIS-u czy z tajemniczym wsiąknięciem w "czarną dziurę" w okolicy Torunia, środków z publicznych zbiórek!!

Lider ruchu społecznego musi być "kryształowo czysty" i musi mieć tego świadomość - koniec i kropka! Nie może być tak, że krzyczymy i piętnujemy kaczych złodzieji i bandziorów a reprezentuje nas ktoś wzorujący się na "talentach" Ojca-Derektora...
Pogubiłem się. "Te 90 czy 120 (legalnie zafakturowanych)" i "wzorujący się na "talentach Ojca-Derektora".
Albo ten talent, albo legalny.
Punkt dla Ciebie! - przyłapałeś mnie na błędzie logicznym :))

Talenty Ojca-Derektora wymykają się wszelkim schematom! Ciężko jednak jego szemrane biznesy tak wprost nazwać "nielegalne". Zauważ, że nie było w skarbówce takiego kozaka, który zechciałby się im przyjrzeć!! ani za SLD, ani za PO. A obecna większość sejmowa co rusz wianuje go tłustymi dotacjami z naszych podatków...

Trafniej będzie te (legalnie) zafakturowane govvniane 90 tysięcy, porównać do govvnianych diet sejmowych wyłudzonych ongiś przez jednego takiego posła-narciarza trzepiącego na boku fuchy.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.