30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Ratuuunkuu jak mam teraz to odkręcić - nie wyliczyłem proporcji do zwolnienia z VAT !! przekroczyłem

Rozpocząłem działalność 01.06.2016 w formie karty podatkowej. myslałem że mam limit 150tyś złotych by nie wskoczyć na vat. o jezu jak sie pomyliłem

wczoraj kumpel mi powiedział, że powinienem obliczyć proporcję: 150tyś x 214dni (od 01.06 do 31.12) / 365dni = 879545,21zł limit na 2016rok

przekroczyłem go nawet nie wiem kiedy, wszystkie kwoty za moje usługi wpływały tylko na konto bankowe, żadnej gotówki nigdy nie dostałem. wsio przelewy.

co mam teraz z tym zrobić? przekroczyłem o jakieś 35tyś złotych
Własnie sprawdziłem, że w połowie sierpnia przekroczyłem ten limit 87tyś :( o zgrozo!

jak mam się za to zabrać teraz?
Limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2016 r.: 87.704,92 zł = 2016 miał 366 dni

http://www.kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-limitu-uprawniajacego-do-zwolnienia-z-vat,12.html
Najpierw musisz wyliczyć, którą transakcja przekroczyłeś ten próg, ponieważ cała ta transakcja podlega opodatkowaniu vat.
Musisz się zarejestrować do vat, złozyc deklaracje, zapłacic podatek z ewent odsetkami

http://www.gazetapodatkowa.gofin.pl/konsekwencje-przekroczenia-limitu-zwolnienia-w-vat-2016-11,artykul,150655.html
Ale nie mam kasy fiskalnej bo skoro myslałem iż nie wskakuję na vat to jej nie zakłądałem, nie wystawiałem żadnych rachunków, wszystko szło "za pobraniem" i zwroty pobrania na konto, oraz były wpływy na konto.

w tym roku jeszcze nie miałem żadnego zlecenia,
Limit do vat to co innego niż limit do kasy fiskalnej.
Można być Vatowcem i nie mieć kasy fiskalne.
Rozgranicz pojęcia
Jesli ta transakcja była w połowie sierpnia, to od kiedy mam się zarejestrować do vat? druk R ale data sierpniowa? potem za sierpień składam deklarację vat-7 i podaję tylko w niej kwoty to od przekroczenia limitu, potem składam vat-7 za kolejne miesiące.

a pytanie, te kwoty co otrzymywałem na konto to moja kwota brutto tak? np. transakcja którą przekroczyłem próg to kwota 1500zł to vat= 280,49złi kwota 1219,51netto tak?
Ale co ma kasa fiskalna do limitu zwolnienia z vat? Chyba, że chodzi ci o limit zwolnienia z kasy fisk., a nie z vat.
7> opodatkowaniu vat podlega cała kwota, którą przekroczyłes próg, a nie tylko nadwyzka ponad ten próg. Vat liczysz metoda "w stu", czyli wpłata=brutto.
Przykład

Podatnik od maja 2015 r. prowadzi działalność gospodarczą i korzystał ze zwolnienia z VAT. W dniu 21 grudnia 2015 r. dokonał sprzedaży towarów na kwotę 20.000 zł. W wyniku tej sprzedaży przekroczył limit uprawniający do zwolnienia z VAT, wobec czego zwolnienie straciło moc począwszy od czynności, którą przekroczono tę kwotę.

W tej sytuacji podatnik musiał naliczyć podatek VAT od tej sprzedaży, czyli od kwoty 20.000 zł. Obliczył go rachunkiem "w stu". Zakładając, że sprzedaż podlegała opodatkowaniu według stawki 23%, podatnik wykazał w deklaracji VAT za grudzień 2015 r. podatek należny w wysokości:

20.000 zł × 23/123 = 3.739,83 zł, po zaokrągleniu 3.740 zł,

oraz kwotę netto:

20.000 zł - 3.740 zł = 16.260 zł.
Konsekwencje przekroczenia limitu zwolnienia w VAT
Po podsumowaniu sprzedaży z grudnia 2015 r. okazało się, iż przekroczyłem limit zwolnienia z VAT. Dokonałem stosownej rejestracji. Podatek VAT należny obliczyłem od kwoty z faktury, którą przekroczyłem limit zwolnienia. Czy postąpiłem prawidłowo?

TAK. Zwolnienie z podatku VAT o charakterze podmiotowym przysługuje podatnikom w odniesieniu do sprzedaży nieprzekraczającej łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150.000 zł. Jeżeli wartość sprzedaży zwolnionej od podatku przekroczy wskazany limit, zwolnienie traci moc począwszy od czynności, którą przekroczono ten limit.
Podatnicy, którzy rozpoczynają w ciągu roku podatkowego wykonywanie czynności podlegających opodatkowaniu VAT, mogą również korzystać z omawianego zwolnienia, jeżeli przewidywana przez nich wartość sprzedaży nie przekroczy, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym, kwoty 150.000 zł. Jeśli faktyczna wartość sprzedaży, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej, przekroczy w trakcie roku podatkowego powyższy limit, zwolnienie traci moc począwszy od czynności, którą przekroczono tę kwotę.

Należy pamiętać, że do wartości sprzedaży uprawniającej do korzystania ze zwolnienia nie wlicza się kwoty podatku. Nie wlicza się również czynności wymienionych w art. 113 ust. 2 ustawy o VAT, w tym m.in. odpłatnej dostawy towarów, które na podstawie przepisów o podatku dochodowym są zaliczane przez podatnika do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji.
Regulacje dotyczące możliwości korzystania ze zwolnienia z VAT zawarte są w art. 119 ust. 1 i 9 ustawy o VAT. Przy czym zasady ustalania limitu zwolnienia z VAT obowiązujące w ubiegłym roku są aktualne także w bieżącym roku.

Podatnicy, u których sprzedaż jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT (sprzedaż zwolniona ze względu na jej wielkość), są obowiązani prowadzić ewidencję sprzedaży za dany dzień, nie później jednak niż przed dokonaniem sprzedaży w dniu następnym. Mówi o tym art. 109 ustawy o VAT.
Wspomniana ewidencja pozwala na określenie momentu utraty prawa do omawianego zwolnienia. Jak wynika z pytania, Czytelnik prowadził taką ewidencję. Na tej podstawie ustalił, że w grudniu 2015 r. (nie wskazano dokładnego dnia) wartość sprzedaży w kwocie 150.000 zł została przekroczona. W konsekwencji zwolnienie utraciło moc począwszy od czynności, którą przekroczono tę kwotę. Przy czym opodatkowaniu podlega cała kwota uzyskana w wyniku tej sprzedaży.

Trzeba pamiętać, że na skutek utraty prawa do omawianego zwolnienia z VAT podmiot staje się czynnym podatnikiem VAT obowiązanym do rozliczania tego podatku. Musi w związku z tym dokonać stosownej rejestracji dla podatku VAT we właściwym urzędzie skarbowym (co jak wynika z pytania miało już miejsce) i składać deklaracje dla potrzeb tego podatku.
Kom.8 nie nie chodzi mi do zwolnienia z kasy, tylko do vatu
Gazeta Podatkowa nr 11 (1261) z dnia 8.02.2016, strona 6
dział: VAT i akcyza
Autor: Małgorzata Smolnik
Jeśli mogę Ci coś doradzić, to idź najlepiej do jakiejś dobrej księgowej,
która Ci wszystko ładnie przeliczy i podpowie co zrobić.
jeśli miałeś jakieś faktury zakupu, to nie jestem pewna, ale będziesz mógł odliczyć ten VAT.
Idź jak najszybciej, bo odsetki rosną :)
Czy mam jakoś napisać pismo do urzędu skarbowego? a skoro już wskoczyłem na vat, to w dalszym ciągu mogłem być na karcie podatkowej? czy już od sierpnia powinienem być na zasadach ogólnych - czy tu nie ma znaczenia?
Nie ma to nic wspólnego.
No chyba, że znowu przekroczyłeś limity :)
Vat nie ma nic wspólnego z byciem czy nie na karcie podatk.
Jeszcze jedno pytanie

limit tych 87tyś przekroczyłem w połowie sierpnia, już wiem krótą transakcją, wiem już że musze się zgłosić na vat-r do vatu z datą sierpniową
Do limitu 150tyś zbliżyłem się w listopadzie - dokładnie 147tyś i zaprzestałem swoich usług, od 09.11 nie wpływa na konto już nic...

w związku z powyższym, ostatnią deklarację vat-7 muszę wysłać za 11 a za grudzień musze wysłać zerową vat-7 ?
I od 2017roku jestem już vatowcem tak? na szczęście jeszcze nie miałem żadnych zleceń
Vat-7 składa się nawet jak nie masz sprzedaży - składasz zerową dekl., chyba, ze zawiesiłeś dg.

Limit od 2017 biegnie od nowa.

Od 1 stycznia 2017 roku nastąpi zwiększenie limitu zwolnienia podmiotowego z VAT. Kwota limitu obrotów zwiększy się ze 150 000 zł na 200 000 zł.

Zwolnienie podmiotowe reguluje artykuł 113 ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług, zgodnie, z którym zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł.

https://www.ifirma.pl/blog/podatki/zwiekszenie-limitu-zwolnienia-podmiotowego-vat-od-2017-roku.html
Art.18 ustawy zmieniającej vat
2. Podatnicy, którzy rozpoczęli w 2016 r. wykonywanie czynności określonych w art. 5 ustawy zmienianej w art. 1, u których łączna wartość sprzedaży, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej, przekroczyła 150.000 zł i nie przekroczyła 200.000 zł, mogą skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

więc jak nie przekroczyłeś 116.939,88 (200.000/366x214) w 2016 to możesz wrócić na vat zwolniony w 2017 , vat-r wtedy do 7.01.2017
Ale widzę w kom.23 że limit przekroczony to w 2017 tez jesteś na vat
Byłem rano u księgowej... ja zajmuję się regenerowaniem zacisków hamulcowych, wszystko odbywa się na zasadzie, że klient rzysyła mi zaciski, ja je naprawiam/regeneruję i odsyłam, więc wykonuję usługę. miałem sporo klientów z zagranicy, wpłacali mi na konto. księgowa mówi, że gdybym był vatowcem to taka usługa podchodzi pod art.28b i wówczas faktury wystawiałbym ze stawką "np" i że w moim przypadku te zagraniczne wysyłki nie wchodzą do limitu tych 150tyś. a że to klienci indywidualni, to nie muszę rejestrować się do vat-ue bo oni nie mieli NIP-UE.
Podobnie byłoby gdybym im wysłał towar a nie wykonywał usługę, ale wtedy musiałbym mieć tonę dokumentów potwierdzających wywóz i odbiór towaru pzrez klienta.

Jeśli jest tak jak mówi ta babka, to moje krajowe wysyłki oscylują w granicy 103tyś (zmieściłbym się wówczas w limicie jak w kom.26 116.939,88 (200.000/366x214) w 2016)
Bo te moje usługi za granicę wychodzą coś ok. 44tyś zł

co o tym myślicie?

powiedziała mi że tylko muszę to dobrze opisać i w 2017r mogę być dalej zwolniony z vat
Jak to klienci indywidualni, nie firmy, to wtedy nie art. 28 b a art. 28c - Art. 28c. 1. Miejscem świadczenia usług na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 oraz art. 28d, art. 28e, art. 28f ust. 1, 2 i 3, art. 28g ust. 2 i art. 28h-28n.
K** (przepraszam) czyli że co? wydałem 100zł za poradę lipną? a już się ucieszyłem... czyli te zagraniczne wliczają się do limitu, nawet gdyby to był towar a nie usługa (tu pytam na przyszłość).
Towar się nie wlicza, przecież napisałem w tamtym temacie, założonym przez Ciebie. Spokojnie, pomogę , po porade to się idzie do doradcy podatkowego, a nie jakiejś księgowej :)
Sprzedajesz te usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?
Tak, sprzedaję usługi na rzecz osób fizycznych, nie wystawiłem żadnego rachunku/faktury. wszystko odbywa się tylko za pośrednictwem firmy kurierskiej - zwracają mi pobrania na konto, oraz przelewów na konto, nie mam żadnej gotówki.
większość sprzedaży była na terenie kraju, ale było kilka transakcji od klientów z zagranicy wpłacali euro na moje konto złotówkowe
Są to klienci którzy nie prowadzą działalności, zarówno ci krajowi i ci zagraniczni - w zasadzie mniemam że nie prowadzą bo nigdy nie chcieli żadnych rachunków, a wysyłki szły na konkretną osobę a nie firme.
Ma to bardzo bardzo istotne znaczenie czy Twoi klienci są podatnikami VAT w swoich zagranicznych krajach, czy nie, ma to mega istotne znaczenie
To się da jakoś sprawdzić? mam pisać emaile do nich? załóżmy więc, że nie płacą vat...
Sprawdziłem dwóch w guglach i wychodzi na to, że tych dwóch ma firmy w swoich krajach
Jeżeli nie płacą to art. 28c i wszystko opodatkowane jest w PL a co za tym idzie do sierpnia 2016 jest Pan na VAT, jeżeli to podatnicy podatku od wartości dodanej to wtedy art.28 b i to co mówiła księgowa ma już jakiś sens...

proszę kolejnym razem szukać doradcy podatkowego, nie księgowej... dobrego doradcy!
Dziekuję za pomoc, czyli jeśli udowodnię że ci zagraniczni kontrahenci płacą u siebie w kraju vat, wówczas nie muszę ich wliczać do limitu tak?

zapewne i tak przekroczyłem, kwestia teraz wyliczenia o ile. prosze mi tylko jeszcze podpowiedzieć, czy wyliczając limit biorę pod uwagę 150tyś czy mogę zgodnie z kom.26 wziać limit 200tyś i dopiero nadwyzkę opodatkować?
Tego nie wiem, musze sięgnąć do ustawy tzn rozporządzenia zmienijącego ustawę VAT,

wiem za to, że część kosztów poniesionych przed rejestracja do VAT, na które sa faktury istnieje możliwość odliczeniz nich vatu w całości lub części zgodnie z art. 90
Nie, kosztów nie ma dużych, praktycznie znikome, nie mam faktur.
wg pani z komentarza 26:
Art.18 ustawy zmieniającej vat
2. Podatnicy, którzy rozpoczęli w 2016 r. wykonywanie czynności określonych w art. 5 ustawy zmienianej w art. 1, u których łączna wartość sprzedaży, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej, przekroczyła 150.000 zł i nie przekroczyła 200.000 zł, mogą skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

jakby nie patrzeć ciut mniej zapłacę :) przez gapiostwo swoje, dobrze ze teraz a nie za 2 lata
Bardzo bardzo AjConsulting i reszcie Państwa dziękuję za komentarze i cierpliwość i będę dozgonnie wdzięczny jeśli byłby Pan w stanie odpowiedzieć na komentarz 40 z tym limitem,
200.000 czy też częśc limitu z 200.000 dotyczy liczenia na 2017
w 2016 liczysz 150.000 lub cześć od tego

sprawdź czy Twoi nabywcy są podatnikami u siebie
def.podatnika masz w art.28a czyli jest to firma (czynna lub zwolniona z vat)
wtedy takiej sprzedazy nie wliczasz do limitu z art.113 bo jest to sprzedaż usług wg art.28b

sprzedaż towaru zawsze podlega pod limit z art.113 bo miejscem opodatkowania sprzedaży towaru wg art.22 jest miejsce jego wysyłki czyli tu PL
Gosiu, WNT nie wliczamy, tylko, że Ten Pan nie ma WNT

Do wartości sprzedaży, o której mowa w ust. 1, nie wlicza się:

1) wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju oraz sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju;
Faktycznie zapomniałam o art.113.2
wdt nie wliczamy, fakt ale nie ma tu wdt
jedynie jakby była sprzedaż wysyłkowa z ter.kraju wg art.2.23

faktycznie można by się pokusić i sprawdzić czy nie ma sprzedazy wysyłkowej z ter.kraju
ale to dotyczy sprzedaży towaru a nie sprzedaży usług
regenerowanie zacisków ham. to jest usługa a towar jest klienta a Jarek wykonuje wyłącznie usługę naprawy na tym towarze a nie kupuje towar, naprawia go i sprzedaje jako towar dalej więc nie ma tu sprzedazy wysyłkowej (dostawy towarów)
Mam 18 przelewów zagranicznych.
muszę powysyłać do wszystkich zapytanie e-mailowe dla pewności, ale poszukałem w necie i wychodzi na to, że 9 z nich ma firmy w swoim państwie, nawet 4 warsztaty samochodowe się trafiły :)

obliczając to, zeszło mi do 122 462,23 zł - jak uzyskam od reszty informacje o prowadzeniu działalności to wówczas te kwoty nie będą mi wchodzić do limitu i jesli nie przekroczę tych 116tyś (kom.26) to mogę wziąć pod uwagę te 200tyś limitu chyba co?
No tak, właśnie czytam, że gdybym sprzedawał nowe zaciski które wcześniej kupiłem to ta sprzedaż nie weszłaby do limitu
Ale liczysz od tych 200.000 tylko dla celów bycia na vat zwolnionym w 2017 a nie dla celów rejestracji na vat w 2016

czyli w 2016 masz limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2016 r.: 87.704,92 zł = 2016 i jak to przekroczysz (jak odejmiesz usługi na rzecz podatników lub sprzedaz wysyłk.towarów wg art.2.23) to w 2016 trzeba być na vat po przekroczeniu tego limitu

jak nie przekroczysz 116.939,88 (200.000/366x214 dni) to od 1.01.2017 możesz wrócić na vat zwolniony
Ok już kumam, przekroczyłem w 2016r kwotę 87704,92zł i od nadwyżki płacę vat, robię te korekty i rejestruję się do vat-r.

w 2017r jeśli nie przekroczyłem 1116939,88zł to składam ponownie vat-r że przestaję być vatowcem, o kurcze i pewnie termin na wczoraj :(

:)
Termin na powrót do zwolnienia z vat (z czynnego na zwolniony) na 2017 masz do 7.01.2017
A to nie jest tak, że jak się wskoczy na vat np. w 2016 r to potem równy rok muszę być na vat i wystaiać faktury z 23%vatem i jesli pzrez cały 2017r nie przekroczę 200tyś to dopiero mogę wrócić na vat zwolniony?

bo teraz przez moją pomyłkę w styczniu rejestruję się do vat, składam za 2016 korekty i płacę podatek vat z odsetkami i w zasadzie powinienem być na vat cały 2017r.?

bo jeśli fuksem okaże się że jednak licząc limit na 2017 okaże się że nie przekroczyłem tych 116tyś to wyrejestrować mam się z tego vat?

zakręciłem, chodzi mi o to czy nie musze byc rok na vacie i nie przekroczyć 200tyś aby dopiero od 2018 być zwolnionym
A no to czyli "po ptakach" :) z tym terminem

to teraz podsumowując, w 2017r jestm na vat i jesli nie pzrekroczę 200tyś to mogę wyrejestrować się do 07.01.208r i wówczas w 2018 jestem zwolniony.

nie opłaca mi się bvycie na vat. jesli dzisiaj zamknę działalnośc, to kiedy najszybciej moge ponownie ją otworzyc by być znowu zwolnionym? za rok czy za 5 lat?
Normalnie jakbyś wskoczył na vat to trezba być na nim min.1 rok wg zasad ogólnych
ale rok 2016/2017 masz zmianę limitu i przepisy przejściowe więc nie musisz być rok na vat tylko mozesz skorzystać z tych przepisów i pomimo że trzeba się zarej.do vat za 2016 to jak nie przekroczysz tych 116tys to możesz juz powrócić na zwolnienia z vat w 2017 jak złożysz vat-r o przejściu na vat zwolniony do 7.01.2017

oczywiście najpierw musisz się zarej.do vat na 2016 w dacie przekroczenia limitu (87tys.)i jak zmieścisz się w tym limicie 116tys. to masz jeszcze czas do 7.01 a w zasadzie do 9.01 poniedziałek aby złozyć jeszcze raz vat-r i wrócić na zwolnienie z vat na 2017
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.