30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

... w sen zimowy

Czy może już zapadliście w sen zimowy? Nic i nic tu nie piszecie, ani o jedzeniu, ani o piciu, ani o miłości, ani o niczym innym. Czy w związku z tym, że nie było u nas w tym roku złotej Polskiej jesieni to się to odbiło na waszym samopoczuciu i niebywaniu na salonie Pogaduchy?
Teraz ten dział rozpalają tylko tematy polityczne i światopoglądowe. a szkoda... kiedyś można było podyskutować i poczytać o wszystkim.... np kroiła się impreza - poszukam na forum gofinowskim jakiegoś pysznego przepisu ;)
Ja uwielbiam jesień, jestem książkoholikiem więc to moja ulubiona pora roku: kocyk, herbatka, książka :)
To prawda, kiedyś bywało tu gwarno i wesoło;))
...to już nie te czasy...zgadzam się z przedmówcami...by pogaduchy służyły do pogaduch o byle czym i byle jak...


ale jesień była ładna...przynajmniej u nas. Dziś dopiero pierwsze mini płatki śniegu spadały, bo halny wieje , z gór niesie...
Pamiętam wariacje na temat rymu, wierszyków, sprośnych , głupich, byle jakich i nikt nie czepiał się , że to nie do rymu, że niskich lotów....było fajnie. Teraz to tylko ą i ę.
... i beznadziejne kłótnie, przepychanki, dyskusje polityczne, od których niedobrze się robi
Oj tam, oj tam.

Mnie, jak nigdy, w kość daje ostatnia zmiana czasu. Jakoś nie mogę się przestawić. Wstaję o piątej (bo po staremu wstawałam o szóstej), a o 18-tej śpię na stojąco/siedząco/chodząco.
Oj Kubuśko, to nie lepiej od razu się położyć :)
Nie wiem. Nie próbowałam.

Ps. Spadł dziś u nas pierwszy śnieg!
Kom 6 zgaDZAM się z Tobą kochana całkowicie
To się cieszę skarbie :)

kom. 9 - a u nas piękne słonko świeci choć jest chłodno /tylko + 1 rano było/
U nas także pięknie świeci ale rano przymrozek
Kom. 6, zgadza się. Ja to się boję odezwać, że znowu "oberwę".

Co to przepisów, korzystałam ostatnio z podanej tu wcześniej receptury na ciasto na pierogi i kiedyś na śledzika, więc może ktoś coś znowu podrzuci na te zimne długie wieczory? Ma ochotę na zupę krem czosnkową - ktoś ma sprawdzony przepis? :)
A ja jestem ciekawa jak tam dania z dyni u Siabam ?coś nic się nie chwali :)...ale jak zauważam
to teraz wszystko jest z dynią ciasta,desery...chleb,także Kreska może zupa dyniowa ;)
O nieee dziewczyny, ale mnie slinka naszła na zupe pomidorowa z mlekiem kokosowym i ryżem! Będzie gotowanie w week :)
Siabam zakładasz post ...i zapadasz w sen zimowy ?,co z Tobą ? ;))
Hej ka. Nawet się dziś nie drapałam. Fajnie że się odezwałyście. Miło WAS widzieć. Zupa z dyni wyszła mi mdła. Coś chyba proporcje mi nie wyszły. Pozdrawiam
A to zarobiona jesteś,to co innego:)
Może ta zupa ma być mdła,bo mnie też taka wyszła kiedyś...i już dałam sobie spokój z dynią,ale może inne
potrawy czy wypieki z tą dynią są dobre.Robiła któraś z was coś ?
Można dynie pokrojona na kawałki wcześniej podpiec skrapiając miodem albo dodać do zupy trochę białego wina, gałke muszkatołową albo curry albo mleko kokosowe
Mnie wychodzi znakomita, dobrze przepisu nie pamiętam, ale wiem że dość sporo cayyene lub chili i plus mleczko kokosowe. W domu mam przepis, przepyszne
To ja poproszę o ten przepis,zmierzę się jeszcze raz z tą dynią :)
Nie jestem wielbicielką dyni....jadłam zapiekankę i była przepyszna:

dynię pokrojoną w dużą kostkę posypać trochę vegetą, papryką ostrą i wymieszać, dodać ser pleśniowy blue, można na wierzch mozarellę lub zwykły żółty ser i zapiec ok 20-25 min....pycha naprawdę :)
A macie może jakiś sprawdzony przepis na dobrą sałatkę? ja jestem "ekspertką" od sałatek która się wypaliła ;) tzn ciągle robię te same sałatki, już mi się przejadły, a przepisy w internetu różnie wychodzą.... podzielicie się???
Roseska jak Ty jesteś ekspertką od sałatek to cóż Ci można zaproponować ?! Dawaj przepis na
jakąś sałatkę od siebie,to może coś tu dorzucimy również :)
Jedna z moich ulubionych sałatek - szybka, łatwa i smaczna :)

- ser żółty potarty na grubych oczkach
- ananas z puszki pokrojony w trójkąciki
- kukurydza z puszki
- por drobno pokrojony (na pół i cienkie plasterki)

Sos - majonez wymieszany z jogurtem naturalnym. Sosu nie za dużo, może być nawet sam majonez, ale tylko tyle, żeby sałatka nie była sucha.

Nie trzeba doprawiać :) Można troszkę soli, ale to już jak kto woli.
Warstwowo: seler ze słoika, szynka, majonez, kukurydza z puszki, ananas z puszki kostka, majonez, ser żółty tarty na dużych oczkach, majonez, por :-)
Warstwowo: pół słoika ogórków konserwowych, keczup, duża cebula, majonez, woreczek ryżu, kukurydza konserwowa, szynka konserwowa, majonez, pęczek szczypiorku
1 słoik śledzi w occie, ogórki konserwowe, puszka czerwonej fasoli, por, 1 czerwona papryka, szczypiorek, sól pieprz do smaku, majonez
Łosoś wędzony 200g, 3 jajka na twardo, 3 ogórki konserwowe, woreczek ryżu, majonez, musztarda, pęczek pietruszki, sól, pieprz
Roseska super! ja wybieram z łososiem i jutro działam, na pewno będzie dobra :)
Maryna jest pyszna :) smacznego :)
A mnie ktoś poratuje??? ;)
Ja coś wrzucę wieczorem :)
W miarę czasu spiszę ten przepis na pyszną zupę krem...
>32
A taką robiłaś?

2 torebki ryżu ugotować na sypko. Dodać carry jak ryż jest jeszcze ciepły.
+ puszka ananasa
+ puszka kukurydzy

Sos:
majonez (6 łyżek
sok z 1/2 cytryny
"sok" z ananasa
pieprz biały
czosnek 2 ząbki
Lubię też taką:

Ugotować w łupinach ziemniaki i buraki (pół na pół). Obrać, pokroić w spore plasterki.
+ cebula
+ ewentualnie zielenina/zioła (mnie smakuje z pietruszką, może być też np. czosnkiem niedźwiedzim)
+ kwaśna śmietana (ja daję ją pół na pół z jogurtem nat.) - sporo, bo warzywa ją wchłoną
+ sól
+ sok z cytryny
Sałatka z buraków czerwonych - (jeszcze nie robiłam)
3 buraki ugotowane lub upieczone w piekarniku,garść orzechów włoskich, 10 śliwek suszonych(wędzonych)
2 ząbki czosnku,sól,pieprz, 2-3 łyżki majonezu.
Orzechy zrumienić na suchej patelni,buraki zetrzeć na "jarzynówce",czosnek przecisnąć ,śliwki pokroić w paseczki,
Wymieszać ,doprawić do smaku.
Sałatka "siedem grzeszków"
Słoik selera konserwowego,puszka fasoli czerwonej, 20dkg pieczarek usmażonych lub marynowane,
filet z kurczaka usmażony np.w "papirusie" (może być zamiennie szynka) 20 dkg sera żółtego,
3 duże ogórki konserwowe,natka pietruszki,majonez,...ja dodaję jeszcze trochę pora drobno pokrojonego.
Kom.5
były wierszyki i nie tylko, były spotkania na zamku, bale dla dam i rycerzy. Ależ to były piękne czasy. Dziś już nie potrafimy tak się bawić, nie potrafimy tak się integrować, wszystkim szkoda czasu, wszyscy chowają się w swoich domach, w swoich "skorupach" się zamykają, dziś już nie mamy poczucia humoru, gracji, elegancji, tolerancji,wyrozumiałości, dobroci,wrażliwości ech.. gdzie się to wszystko podziało...
Kom.25
hehe moja ulubiona też :))
Kom 38 mi się podoba :-) wyprobuję przy najbliższej okazji ;-) Maryna daj znać jak Ci wyszła łososiowa :-)
Roseska robiłam sałatkę z łososiem w Twojej wersji jak dla mnie była pyszna, jednak domownicy za ryżem w sałatkach nie przepadają ,więc zrobiłam dzisiaj z dodatkiem sałaty lodowej i również bardzo dobra :)
Ja jutro też zrobię łososiową, wszystko co z łosiem w tle to uwielbiam, dlatego jak macie jeszcze jakieś przepisy "łososiowe' to wrzucajcie tu proszę
miłego wieczorku wszystkim :))
Jeśli chodzi o łososia to u mnie jeszcze furorę robi ciasto francuskie: mrożony szpinak przyprawiasz i smażysz na patelni, w ciasto wkładasz filet z łososia (surowy) na to szpinak, zawijasz i do piekarnika na ok 0,5 h (tak żeby ciasto ładnie wyrosło i się lekko zarumieniło) ok 190 stopni. pychotka ale trzeba lubić i łososia i szpinak ;)
Kom.44
a znam tę roladkę, robię czasami, pychotka mniam,mniam :)))
Co do sałatek, to ostatnio jadłam dobrą. Na duzym, płaskim talerzu układamy warstwami - na spód rukola, na to cienkie plasterki buraków upieczonych w piekarniku, kostki sera feta lub koziego, ósemki pieczonych jabłek i gruszek, suszona żurawina (akurat był susz bez cukru), posiekany orzech włoski, polac sosem. Sos: ocet balsamiczny, olej, musztarda łyżeczka, miód łyżeczka, sok z cytryny, szczypta soli, opcjonalnie czosnek.
>46
O. O. O. To coś dla mnie. Jeszcze jakby ktoś zrobił...
Wiadomo, że najlepiej smakuje, jak ktos zrobi :))
Serdecznie pozdrawiam wszystkie dobre duszyczki :) Zaglądam, nie pisze - czasu brak! ;)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.