30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Przejęcie księgowości po biurze rachunowym

Witajcie :)

Pora dość późna, ale 'walczę' z pewnym zagadnieniem. Muszę przygotować się na przejście ksiąg po biurze rachunkowym.
Firma do której poszłam złożyła biuru wypowiedzenie.
Mam 3 m-ce na zapoznanie się z operacjami, kosztami, dokumentami itp. w firmie i przygotowanie programu do przejęcia ksiąg z BR.

Na co zwrócić uwagę? To pierwszy tak poważny 'projekt' dla mnie.
Każda wskazówka na wagę złota!
Będzie to księgowość sp. z o.o. i sp. z o.o. sp.k. do tej pory prowadzonej na Symforni. Ja Symforni nie znam do tej pory pracowałam na Rewizorze i Sfinksie.

Jakieś rady? pomysł?

z góry dziękuję Wam za pomoc - jesteście moimi Mistrzami i każda rada będzie cenna
Jeśli będziesz prowadzić wszystkie trzy firmy, to proponuję zastosować jednakowe zasady tj. identyczną numerację kont, taki sam RZiS no i oczywiście te same programy.
Ja osobiście pracuję na Symfonii i jestem bardzo z niej zadowolona, bo jest prosta, czytelna i wg mnie łatwa do nauki.
Ostatnio przetestowałam symfonię i rewizora
polecam symfonię bardziej niż rewizora, takie moje subiektywne odczucie
bardziej przyjazna dla KH czyli sposób księgowania, wzorce , plan kont itd.[
Przepraszam, że po przerwie mam nadzieję, że jeszcze Was tu "złapię" :) ale miałam wyjazd.
Właśnie biuro od którego to przejmuję pracowało na Symfonii ja niestety nie mam tej dziedzinie doświadczenia.
Może pomyślę o jakiś kursie przy wdrażaniu skoro ją radzicie.

A jak jest przy Symfonii z np. importowaniem plików żeby sobie zaciągać faktury sprzedaży do systemu żeby ich nie 'klepać' z ręki.
Zrobić integrację z handlem, to wtedy będzie można importować dane z handlu do FK i z FK do handlu (rozrachunki), w tym mieć jedną bazę kontrahentów przy odpowiednim ustawieniu.
Właśnie o coś takiego by mi chodziło. Czy Handel jest osobnym modułem?

Może ktoś wie coś na temat Rewizora jak to w nim wygląda? :)
A co w rewizorze ?
tak samo jak do symfonii jest osobny moduł handel
tak do rewizora jest osobny moduł subiekt i masz jedną bazę
Gosiu - właśnie o to mi chodziło, czy do Rewizora też możemy takie coś stworzyć :)
Ale o co CI chodzi ? co stworzyć ?

magazyn, handel, fak.sprzedaży masz w programie Subiekt który jest dodatkowym elementem (płacisz za niego dodatkowo) powiązanym z Rewizorem
Na jakim programie odbywa się fakturowanie? Firma prowadzi magazyn, rozrachunki w programie handlowym?
zobacz jaki program współpracuje z handlowym i tyle
Na tą chwilę przekazują towar do Amazona, i odbywa się to jedną fakturą. A Amazon sprzedaje to do Niemiec i innych krajów EU.
Od nowego roku sami chcą zająć się sprzedażą. I trzeba to wszytsko jakoś wdrożyć i ogarnąć i sama wizja jest dla mnie czarną magią.
A ja Ci dorzucę do tego wizję JPK....
Nawet nic mi nie mów i JPK :(

*Beciazz odnośnie JPK coś się zmieniło w związku z małymi przesiębiorczami?
Czy dalej jak poniżej:

Mali i średni przedsiębiorcy w rozumieniu wskazanej ustawy, którzy prowadzą księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, do końca czerwca 2018 r. dane w formacie JPK będą przekazywać fakultatywnie. Natomiast od lipca 2018 r. obowiązkiem przekazywania danych w postaci JPK będzie objęty już każdy przedsiębiorca prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowyc
Niestety zmieniło się -

"Rząd przyspiesza objęcie mniejszych firm obowiązkiem przesyłania danych podatkowych. Poprawka do Ordynacji podatkowej z 13 maja br. wskazuje termin 1 stycznia 2017 r. dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz 1 stycznia 2018 r. dla mikroprzedsiębiorstw.
Zgodnie z ustawą przyjętą przez Sejm, obowiązek generowania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla ewidencji VAT oraz jej comiesięcznego raportowania do organów podatkowych obejmie w pierwszej kolejności największych przedsiębiorców za miesiące, które przypadają od dnia 1 lipca 2016 r. Oznacza to, że duzi przedsiębiorcy zobowiązani będą do złożenia pierwszego pliku JPK dla ewidencji VAT już 25 sierpnia 2016 r.
Mali i średni przedsiębiorcy zostaną objęci obowiązkiem generowania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla ewidencji VAT oraz jej comiesięcznego raportowania za miesiące od stycznia 2017 r. Natomiast od stycznia 2018 r. obowiązek ten dotyczyć będzie również mikroprzedsiębiorców..."

koniec cytatu

ze strony

http://publiczni.pl/jpk-dla-srednich-malych-i-mikroprzedsiebiorstw-wczesniej-niz-planowano/
Ostatnio na szkoleniu w Krajowej Izbie Podatkowej usłyszała, że trzeba będzie np 80 pozycji materiałów biurowych księgować linia po linii żeby plik działał...
Ja w tej chwili jestem mikro więc jeszcze się nie spinam :)

ale czas szybko leci niestety :(


co do wykazywania pozycji z fr zakupu to coś mi sięobiło o uszy że już sie MF wypowiedziało
nie trzeba będzie tego robić :)

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/5134536/Odpowiedzi+na+pytania+dot.+JPK+cz.+3
Oo proszę, a na szkoleniu byłam 25 lipca :)
Muszę wydrukować i poczytać.

Dziękuję bardzo!

A czas szkoda gadać... leci jak wariat !
Faktury zakupu nie będą przekazywane w formacie JPK
Publikacja: 2016.07.28 16:12

Podmioty, które prowadzą księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, nie mają obowiązku przesyłania faktur VAT dokumentujących zakup w formacie JPK. Taki obowiązek (przekazywania plików zgodnych z formatem JPK_FA) dotyczy wyłącznie faktur sprzedaży.

Dodatkowo informujemy, że 1 stycznia 2017 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług, która rozszerzy zakres danych zawartych w ewidencji prowadzonej dla celów podatku VAT o NIP nabywcy. Tym samym zmianie ulegnie struktura JPK_VAT - zostanie ona rozbudowana o pole NIP nabywcy.

ze strony MF
Beciazz zazdroszczę że jesteś mikro przedsiębiorcą :)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.