LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zwrot Vat-u z wydatków z budowy domu

[337610]
*Katefox | 2009-07-28 12:30:27
Sporządzam wniosek i wykaz faktur ( WZM-1 WZM/A )i bardzo proszę o pomoc gdyż nie mam na wszystkich fakturach symbolu PKWiU i sklasyfikowanie pewnych wydatków sprawia mi problem bez tego symbolu choć wiem że teraz nie ma takiego wymogu umieszczania go na fakturach. Moje pytanie brzmi czy mogę odliczyć :
- materiały instalacji elektrycznej i przyłącza prądu do budynku tj. przewody, puszki, uchwyty wyłączniki itp
- materiały dekarskie ( budowa budynku - dach )tj. membrana dachowa,blacha płaska, uszczelka klinowa, uszczelniacz dekarski, blacha trapezowa

Jeśli ktoś może mi pomóc sklasyfikowac te materiały to bardzo proszę bo nie wiem gdzie tego szukać w Tabeli wykazu materiałów budowlanych Ministra Transporu i Budownictwa

Komentarz 1:  *Md19 | 2009-07-28 12:35:16

Z tego co w moim US uznają to: z materiałów elektrycznych to tylko przewody- puszki, wyłączniki -NIE
z materiałów dekarskich wszystko oprócz- wkrętów typu FARMER

Komentarz 2:  *Katefox | 2009-07-28 12:39:45

A jeszcze jedno pytanie co do tego tematu ?
- gwoździe budowlane ( brak pkwiu na FV ) nie mam pojęcia a mam tego sporo ????

Komentarz 3:  ~aniapolek | 2009-07-28 13:47:50

Gwożdzie nie wchodzą zawsze były ze stawką 22%

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60