LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zgłoszenie do ZUS zleceniobiorcy

  [774522]
*Tulipan | 2013-11-04 08:58:31 | 109.***.***.184
Zleceniobiorca z dniem 01.11.2013 zgłoszony ma być do wszystkich ubezpieczeń, ale dziś jest już 04.11 więc:
1) z dniem 01.11 zgłaszam na ZUA do ubezp.emer., rent., i zdrowotnego
2) z dniem 04.11 ZWUA z ubezp.emer., rent., i zdrowotnego,
3) z dniem 04.11 ZUA do emer. rent., chorobowe dobrowolne i zdrowotne?
Bo przecież nie mogę wstecz do chorobowego prawda?

Komentarz 1:  *MaKo | 2013-11-04 09:03:08 | 82.***.***.66

Do 7 dni możesz

Komentarz 2:  *Tulipan | 2013-11-04 09:22:26 | 109.***.***.184

Bo coś mi się wydawało że muszę z datą bieżącą

Komentarz 3:  *MaKo | 2013-11-04 09:28:14 | 82.***.***.66

Zgodnie z art. 14 ustawy systemowej, objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (z tyt. umowy zlecenia) następuje od dnia wskazanego we wniosku, tylko wówczas, gdy zgłoszenie do ubezpieczeń zostanie dokonane w terminie 7 dni.
Jeśli zgłoszenie ZUS ZUA złożone zostanie później niż w ciągu 7 dni od daty objęcia ubezpieczeniem chorobowym, wskazanej w zgłoszeniu, to ubezpieczeniu chorobowemu podlega się od daty przekazania zgłoszenia do ZUS.

Komentarz 4:  *Tulipan | 2013-11-04 09:29:14 | 109.***.***.184

A no właśnie, bardzo, bardzo dziękuję za wyjaśnienie:)

Komentarz 5:  *MaKo | 2013-11-04 09:50:54 | 82.***.***.66

:-)

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.RozliczenieWynagrodzenia.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60