LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zatrudnienie sp. j

  [753877]
~156001 | 2013-08-09 22:27:28 | 91.***.***.40
Mam pytanie sp. j. zatrudnia żonę wspólnika umowa o pracę , czy wynagrodzenie jest kosztem uzyskania przychodu bo w 2012 dawaliśmy to w koszty .Jak wybrnąć z tego mamy kontrolę z zus czy mogą się tego czepić .

Komentarz 1:  *Repetek | 2013-08-09 23:44:40 | 217.***.***.6

Z ZUSem nie ma problemu bo um. o pracę została zawarta ze spółka - a nie z mężem-wspólnikiem
= składki zus ida z umowy / żona nie jest os. współpracujacą u męża

natomiast wynagrodz. zony nie jest kosztem podatkowym dla spólki



Art. 23. 1. Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów:

10) wartości własnej pracy podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci, a w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej lub osobowej spółki handlowej - także małżonków i małoletnich dzieci wspólników;

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60