LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zaświadczenie lekarskie

  [764215]
~a1 | 2013-09-24 13:45:20 | 83.***.***.166
Witam. mam pytanie, co w sytuacji jak pracownik np. po chorobie pow.30 dni wraca do pracy, jeszcze bez aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do pracy? urlop nie wchodzi w grę, a pracownikowi kazano już pracować, ponieważ dużo roboty jest.

Komentarz 1:  *Mandragora | 2013-09-24 13:50:28 | 85.***.***.177

Pracodawca dopuszczający pracownika do pracy bez aktualnych badań narusza przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na podstawie art. 283 §1 k.p., może na niego zostać nałożona kara grzywny w wysokości od 1.000 zł do 30.000 zł. Ponadto, w razie wystąpienia wypadku przy pracy, dopuszczenie do pracy pracownika bez aktualnego zaświadczenia może zostać uznane za przyczynę zewnętrzną wypadku przy pracy (wyrok SN z 17 listopada 2000 r., II UKN 49/00, wyrok SN z 7 lutego 2006 r., I UK 192/05).

Komentarz 2:  ~a1 | 2013-09-24 13:58:56 | 83.***.***.166

Ale to szefowej decyzja, najwyżej będzie płacić.

Komentarz 3:  *Mandragora | 2013-09-24 13:59:27 | 85.***.***.177

Uprzedź, co jej grozi.

Komentarz 4:  ~a1 | 2013-09-24 14:05:25 | 83.***.***.166

Dzięki

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksPracy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60