LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zaliczenie wydatków w koszty w pkpir

  [471809]
~karsad:) | 2010-11-06 12:35:35 | 87.***.***.205
Mam jeszcze pytanie czy dobrze księguję. Fakture z ztytułu zakupów księguję z datą wystawienia faktury, ale na fakturze termin zapłaty najczęściej pisze "gotówka 1 dzień", więc termin zapłaty przypada dzień poxniej. Ta sytuacja ma miejsce poniewaz dokonuję częśto zakupów za pobraniem.

czy w tej sytuacji słusznie postępuję dokonując zaksięgowania w koszty z data wystawienia faktury czy powinnam z datą zapłaty?

Komentarz 1:  *Guska | 2010-11-06 12:45:41 | 62.***.***.31

Moim zdaniem w pkpir słusznie w koszty w dacie wystawienia faktury, natomiast VAT prawidłowo w dacie otrzymania faktury, to tak na marginesie.

Komentarz 2:  *Mariaem | 2010-11-06 12:48:34 | 79.***.***.244

Jak w kom. 1 --- art. 22 ust. 6b updof.

Natomiast jeżeli towar otrzymasz przed otrzymaniem f-ry, to zajrzyj do paragrafu 16 i 17 rozporządzenia w sprawie prowadzenia kpir - sporzadzasz opis towaru i po otrzymaniu na jego podstawie księgujesz w koszty.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60