LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zakup samochodu ze stawką zw

  [659763]
~zołza | 2012-09-03 08:32:27 | 81.***.***.225
Kupiłam samochód ze stawką "zw" - chcę go dalej odsprzedać - czy mogę stosować równiez stawkę zw czy powinnam 23? Jestem na KPIR i VAT, samochód nie był używany - chcę go od razu odsprzedać

Komentarz 1:  *GosiaM | 2012-09-03 08:35:04 | 94.***.***.34

Jak nie używany min.6 m-cy to nie możesz na zw.
jaka była pdst.prawna tego zw. na fak.zakupu ? bo jak art.43 to możesz to sprzedać na vat marża

Komentarz 2:  ~zołza | 2012-09-03 11:01:30 | 81.***.***.225

Podstawa prawna to "zwolnienie na podstawie par 13 ust 1 pkt 5 rozporządzenia w sprawie wykonywania niektórych przepsiów ustawy o podatku VAT" - nie wiem czy sie nie walnęli przy paragrafach??

Komentarz 3:  *GosiaM | 2012-09-03 11:56:17 | 94.***.***.34

Takie zwolnienie tez istnieje ale ta pdst.nie upoważnia do vat marża czyli w tym przypadki sprzedaż 23%

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60