LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Zakup samochodu - towar handlowy

  [777493]
~krystus6 | 2013-11-14 13:39:34 | 213.***.***.12
Firma zajmująca się handlem samochodami sprowadzanymi z Niemiec.
W tym miesiącu przyniósł umowę zakupu samochodu z września. Po prostu gdzieś mu się zawieruszyła.
Czy wobec tego muszę korygować wrzesień czy mogę wrzucić ją w październiku?
Samochód ten został sprzedany pod koniec października.

Komentarz 1:  *Mariaem | 2013-11-14 13:47:00 | 195.***.***.246

Korekta wrzesnia niestety - art. 22 ust. 6b updof i § 16, 17 rozporządzenia w spr. prow. pkpir

Komentarz 2:  *Repetek | 2013-11-14 13:47:36 | 217.***.***.6

Skoro zakup towaru handlowego mial miejsce we wrzesniu = robisz korektę wrzesnia

Komentarz 3:  ~krystus6 | 2013-11-14 13:48:34 | 213.***.***.12

Dziękuję - czyli trzeba się bawić w korekty.
Dziękuję za pomoc.

Komentarz 4:  *Mariaem | 2013-11-14 13:51:29 | 195.***.***.246

Takie życie :)

Komentarz 5:  ~krystus6 | 2013-11-14 14:00:51 | 213.***.***.12

Czyli muszę konkretnie z datą podpisania umowy czy mogę na ost dzień miesiaca?

Komentarz 6:  *Zxc | 2013-11-14 14:02:43 | 213.***.***.188

Jeśli masz KH to bez korekt:-)))

Komentarz 7:  ~krystus6 | 2013-11-14 14:07:42 | 213.***.***.12

Mam KPiR.
Jak bym dał z datą 1.10.2013 do KPiR? Sprzedane było 21.10.2013?
Rozporządzenie w sprawie KPiR:
§ 17. 1. Zakup materiałów podstawowych oraz towarów handlowych musi być wpisany do księgi, z zastrzeżeniem § 30, niezwłocznie po ich otrzymaniu, najpóźniej przed przekazaniem do magazynu, przerobu lub sprzedaży.

Komentarz 8:  *Mariaem | 2013-11-14 14:45:16 | 195.***.***.246

Jak chcesz - zaryzykuj i ujmij w 10/2013, ale poprawnie jest w 09/2013...

Może nie będzie kontroli...

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60