LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Vat od samochodu osobowego?

  [453448]
*Jola123 | 2010-08-30 13:56:54 | 83.***.***.133
Mam pytanie czy mogę odliczyc cały vat od zakupu samochodu osobowego na firme

Komentarz 1:  *Mariaem | 2010-08-30 13:58:03 | 83.***.***.32

Nie możesz! Tylko 60% z faktury, maksymalnie 6000 zł.

Komentarz 2:  *Lafarp | 2010-08-30 13:58:06 | 178.***.***.145

60% max 6 tyś

Komentarz 3:  *Mariaem | 2010-08-30 13:59:25 | 83.***.***.32

Art. 86 ust. 3 ustawy o vat:

3. W przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony kwotę podatku naliczonego stanowi 60% kwoty podatku określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca - nie więcej jednak niż 6.000 zł.

Warto przeczytać jeszcze ust. 4 i dalsze tegoż art.
:-))

Komentarz 4:  *Jola123 | 2010-08-30 14:00:24 | 83.***.***.133

Oki dziekuje i pozdrawiam

Komentarz 5:  *Mariaem | 2010-08-30 14:02:07 | 83.***.***.32

:)

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60