LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Umowa zlecenie

  [745177]
~edyr123 | 2013-07-03 11:38:20 | 79.***.***.250
Chcemy zatrudnić na umowę zlecenie ucznia szkoły średniej jeden ma 17 lat drugi 19 . Czy jest jakieś ograniczenie co do dziennej liczby godzin pracy dla w/w

Komentarz 1:  ~arinka | 2013-07-03 11:42:42 | 87.***.***.138

Art. 2002. § 1. Pracodawca ustala wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego zatrudnionego przy lekkiej pracy, uwzględniając tygodniową liczbę godzin nauki wynikającą z programu nauczania, a także z rozkładu zajęć szkolnych młodocianego.

§ 2. Tygodniowy wymiar czasu pracy młodocianego w okresie odbywania zajęć szkolnych nie może przekraczać 12 godzin. W dniu uczestniczenia w zajęciach szkolnych wymiar czasu pracy młodocianego nie może przekraczać 2 godzin.
§ 3. Wymiar czasu pracy młodocianego w okresie ferii szkolnych nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Dobowy wymiar czasu pracy młodocianego w wieku do 16 lat nie może jednak przekraczać 6 godzin.
§ 4. Wymiar czasu pracy określony w § 2 i 3 obowiązuje także w przypadku, gdy młodociany jest zatrudniony u więcej niż jednego pracodawcy. Przed nawiązaniem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek uzyskania od młodocianego oświadczenia o zatrudnieniu albo o niepozostawaniu w zatrudnieniu u innego pracodawcy.

Komentarz 2:  ~edyr123 | 2013-07-03 12:01:57 | 79.***.***.250

Młodociany do ilu lat

Komentarz 3:  ~edyr123 | 2013-07-03 12:08:28 | 79.***.***.250

Ten 19 to już nie młodociany?

Komentarz 4:  ~arinka | 2013-07-03 12:21:06 | 87.***.***.138

W Polsce pełnoletność otrzymuje się z wiekiem 18 roku życia i przez to przestaje być pracownikiem młodocianym i w świetle prawa może pracować w pełnym wymiarze, mimo iż jest uczniem

Komentarz 5:  ~edyr123 | 2013-07-03 12:24:44 | 79.***.***.250

Czyli zleceniobiorca uczeń szkoły średniej może wypracować w okresie umowy ( swoich wakacji tyle ile chce godzin)? Bez ograniczeń

Komentarz 6:  ~edyr123 | 2013-07-03 12:26:22 | 79.***.***.250

Do kom 5 19-latek zleceniobiorca

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksPracy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60