LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Umowa na czas nieokreślony wypowiedzenie

  [736572]
~lucylas | 2013-05-28 11:30:46 | 83.***.***.2
Na dzień dzisiejszy zatrudniamy 18 pracowników, chcemy wypowiedzieć umowę pracownikowi zatrudnionemu od 2000r na czas nieokreślony, z powodu redukcji etatów, czy nalezy mu się odprawa i czy można skrócić okres wypowiedzenia np na 2 tygodnie? rozumiem że przysługują mu dni na poszukiwanie pracy, bo nie będzie pracował w czasie wypowiedzenia.

Komentarz 1:  *Kadrowiec7 | 2013-05-28 11:40:34 | 195.***.***.242

Skrócić można do 1 miesiąca.

Komentarz 2:  *Antiga | 2013-05-28 11:40:36 | 77.***.***.188

Art. 361. § 1. Jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony następuje z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy albo z innych przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca może, w celu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę, skrócić okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, najwyżej jednak do 1 miesiąca. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia.

§ 2. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się pracownikowi pozostającemu w tym okresie bez pracy do okresu zatrudnienia.

więc 2 tygodnie - nie
dni na poszukiwanie pracy - tak

Komentarz 3:  ~lucylas | 2013-05-28 11:47:55 | 83.***.***.2

To jeśli wypowiemy z dniem 30.05.2013 to koniec 3 miesięczny okres wypowiedzenia minie kiedy 31.08.2013? po wykorzystaniu urlopu i dni na szukanie pracy ma wziąść urlop bezpłatny czy może być zwolniony ze świadczenia pracy, wtedy będzie miał płacone czy nie?

Komentarz 4:  ~xz | 2013-05-28 12:02:15 | 77.***.***.77

Można skrócić okres wypowiedzenia do 1 miesiąca, wypłacić odszkodowanie za pozostałe 2, nie urlop bezpłatny

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksPracy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60