LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Stawka za km

  [731241]
~lilek123 | 2013-05-07 14:27:41 | 83.***.***.82
Ile wynosi stawka za kilometr przebiegu pojazdu prywatnego wykorzystywanego dla celów służbowych??

Komentarz 2:  ~lilek123 | 2013-05-07 14:30:59 | 83.***.***.82

Dla samochodu osobowego:
• o pojemności skok. silnika powyżej 900 cm3 - 0,8358 zł - czy ta stawka może być niższa??? Czy musi być dokładnie taka?

Komentarz 3:  *Karioka | 2013-05-07 14:34:11 | 213.***.***.243

Moim zdaniem mozecie ustalić nisza.

Komentarz 4:  ~lilek123 | 2013-05-07 14:35:33 | 83.***.***.82

A jest na to jakiś art??? Bo chcę być tego pewna ;)

Komentarz 5:  *Karioka | 2013-05-07 14:40:54 | 213.***.***.243

Art. 23 ustawy o pdof:

36) wydatków ponoszonych na rzecz pracowników z tytułu używania przez nich samochodów na potrzeby wykonywanej działalności:

a) w celu odbycia podróży służbowej (jazdy zamiejscowe) w wysokości przekraczającej kwotę ustaloną przy zastosowaniu stawek za jeden kilometr przebiegu pojazdu,

b) w jazdach lokalnych - w wysokości przekraczającej wysokość miesięcznego ryczałtu pieniężnego albo w wysokości przekraczającej stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu,

określonych w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra;


Zatem te stawki można ustalać niższe lub wyższe ale kosztem są tylko do wysokości ustalonej wg stawki obowiązującej.

Komentarz 6:  ~xz | 2013-05-07 18:13:40 | 159.***.***.167

No można, ale czy trzeba, przecież i tak pracodawca wykorzystuje prywatny samochód pracownika, zatem koszty ustawowe nie są takie wielkie, a może zakupi samochód służbowy, nie będzie problemu

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60