LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Sprzedaż złomu, materiału poprodukcyjnego osobie prywatnej. Z 23%

  [766412]
*Marcingrz | 2013-10-02 18:00:43 | 89.***.***.153
Sprzedaż złomu, materiału poprodukcyjnego, materiału z załącznika nr 11 dla osoby prywatnej.
Jaka stawka ??

Komentarz 1:  *Marcingrz | 2013-10-02 18:07:02 | 89.***.***.153

23% czy NP

Komentarz 2:  *GosiaM | 2013-10-02 18:14:19 | 83.***.***.215

Nabywca ma być podatnikiem aby było NP więc jak nie jest bo to osoba prywatna to 23%

Komentarz 3:  ~ania125 | 2013-10-02 18:16:08 | 217.***.***.73

U mnie też dla osób indywidualnych naliczamy 23%. Tylko firmy NP

Komentarz 4:  *GosiaM | 2013-10-02 18:19:54 | 83.***.***.215

Odwrotne obciążenie:
Art. 17. 1. Podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne:
7) nabywające towary wymienione w załączniku nr 11 do ustawy, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:
a) dokonującym ich dostawy jest podatnik, o którym mowa w art. 15, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9,
b) nabywcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15,
c) dostawa nie jest objęta zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2;

VAT-7(14):
Zakup na odwr.obc. poz.31,32 oraz poz.41,42 jeżeli to zakup do dg opodatkowanej
Sprzedaż na odwr.obc. – tylko poz.31

Komentarz 5:  *Marcingrz | 2013-10-02 18:24:25 | 89.***.***.153

Gosia to prywaciarzom sprzedaż z jaką stawką

Komentarz 6:  *GosiaM | 2013-10-02 18:27:28 | 83.***.***.215

Kto to jest prywaciarz wg Ciebie?

Komentarz 7:  *Marcingrz | 2013-10-02 18:29:13 | 89.***.***.153

Prywaciarz czyli osoba nie prowadząca dg

Komentarz 8:  *GosiaM | 2013-10-02 18:31:37 | 83.***.***.215

Pisałam w kom.2 ale wkradło się tam słówko "nie" jak teraz czytam :))
ma być
kom.2
Nabywca ma być podatnikiem aby było NP więc jak ... jest bo to osoba prywatna to 23%

Komentarz 9:  *Marcingrz | 2013-10-02 19:07:26 | 89.***.***.153

Dziękuje za informacje

Komentarz 10:  ~iza534 | 2013-10-28 11:24:11 | 83.***.***.197

Witam, a jak opodatkować mam sprzedaż kabli zakupionych jako złom z odwrotnym obciążeniem jeśli te kable wykorzystuję do wykonania usługi?

Komentarz 11:  *GosiaM | 2013-10-28 11:28:41 | 94.***.***.28

Zakup rozliczasz jako "oo" a dalsza sprzedaż usługi to stawka vat krajowa na usługę

Komentarz 12:  ~iza534 | 2013-10-28 11:30:45 | 83.***.***.197

Czyli w usłudze nie stosuję rozbicia na odwócony vat jeśli nie wykazuję zużytych towarów czylko piszę na usługa elektryczna 23% vatu, natomiast jesli pisałabym usługa i do tego wypisała zuzyte materiały wtedy muszę rozdzielić ten vat?

Komentarz 13:  *GosiaM | 2013-10-28 11:32:59 | 94.***.***.28

Jak zużywasz zakupione materiały do usługi to logiczne jest że sprzedajesz usługę a nie usługę + materiały

co innego jakbyś sprzedawała je "luzem"/osobno

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60