LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Sprzedaż samochodu , zakupionego na vat marża.

  [772689]
~bella0101 | 2013-10-24 20:06:45 | 82.***.***.26
Samochód osobowy kupiony na f vat marża w 05/2013. (śr.trwały w firmie)
W 10/82013 podatnik chce sprzedać. Musi wystawić f. ze stawką "zw"?

Komentarz 1:  *DarekD | 2013-10-24 20:11:45 | 89.***.***.174

Jeżeli mineło 6 m-cy jak go użytkuje to może sprzedać wg stawki 'zw' na podstawie art. 43.1.2 uvat / w przeciwnym wypadku - 23%

Komentarz 2:  ~bella0101 | 2013-10-24 20:40:40 | 82.***.***.26

Nawet , jeśli zakupił na vat marża?

Komentarz 3:  ~bella0101 | 2013-10-24 20:42:46 | 82.***.***.26

Samochód kupiony dokładnie 24-05-2013r., więc jest u gościa 5 miesięcy

Komentarz 4:  *DarekD | 2013-10-24 20:43:32 | 89.***.***.174

Więc niech się wstrzyma jeszcze, aby było 6 m-cy i wtedy sprzeda 'zw' / jak sprzeda teraz - stawka 23%

Komentarz 5:  ~bella0101 | 2013-10-24 20:52:27 | 82.***.***.26

Ok, dzięki bardzo.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60