LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Rozliczenie delegacji zagranicznej

  [729663]
~stokrotka250000 | 2013-04-29 01:05:11 | 109.***.***.78
Po jakim kursie mam wypłacić pracownikowi zaliczkę(500eur), jeżeli zakupiliśmy w kantorze specjalnie dla tego pracownika 500eur po kursie 4,15. Czy zaliczkę mam policzyć wg kursu z kantoru czy może wg średniego kursu ogłoszonego przez NBP z dnia wypłaty zaliczki? Dodam, że nie prowadzimy kasy walutowej. Bardzo proszę o pomoc

Komentarz 1:  *Mariaem | 2013-04-29 06:52:24 | 195.***.***.254

Wg kursu kantorowego

Komentarz 2:  ~stokrotka250000 | 2013-04-29 07:55:37 | 87.***.***.212

Później rozliczać będę z zaliczki tego pracownika też wg kursu z kantoru? A delegację księgować mam w koszty też wg kursu z kantoru?

Komentarz 3:  *Mariaem | 2013-04-29 08:39:16 | 195.***.***.254

Moim zdaniem

koszty delegacji wg kursu śr. NBP z dnia poprz. dzień rozl. delegacji - ujęcia jej w kosztach - art. 11a updof.
Zaliczki rozlicz wg kursu kantorowego - wg mnie to logiczne i poprawne.

Pewności jednak nie mam - bo od 01-03 cośtam się zmieniło w rozl. delegacji...
Może ktos jeszcze potwierdzi moją opinię, poczekaj nieco.

Komentarz 4:  *Mariaem | 2013-04-29 08:50:16 | 195.***.***.254

Poczytaj jeszcze...

http://taxall.pl/forum/viewtopic/58741/page:1/

Komentarz 5:  ~stokrotka250000 | 2013-04-29 09:55:39 | 87.***.***.212

Dzięki Mariaem za linka, przeczytałam to i Agnes ma dokładnie taki sam problem jak ja tylko szkoda, że nikt nie chce odpowiedzieć na jej ostatni wpis :(
A gdzie mogłabym zadzwonić z moim problemem, bo np. jeśli mam jakiś problem odnośnie Vat-u to dzwonię na Krojową Informacje Podatkową, a jeśli chciałabym zapytać o rozliczenie delegacji zagranicznej to gdzie mogłabym zadzwonić?

Komentarz 6:  *Mariaem | 2013-04-29 10:25:56 | 195.***.***.254

W kwestii kursu do KIP - PIT, w kwestii wyliczania - do PIP pewnie...

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksCywilny.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60