LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Roboty w toku-podatkowo

  [767229]
~sssss | 2013-10-06 21:58:23 | 194.***.***.12
Witam,pracuje w firmie budowlanej i mam pytanie odnośnie wyliczenia comiesięcznego wyniku finansowego,podatkowego.Chodzi mi generalnie o roboty w toku robót niezakończonych powyżej 6 miesiecy ktore częsciowo są zafakturowane,bilansowo idą one w przychody,ale podatkowo nie są przychodem,Wiem ze można wyliczyc proporcjonalnie koszty i dac te koszty jako podatkowe.Prosze powiedzcie mi jak to sie wylicza procentowo i jak wygląda ksiegowanie.Chodzi mi cały czas o wynik podatkowy a nie bilansowy,ktory wylicza sie co miesiąc.

Komentarz 1:  *M52 | 2013-10-06 23:42:19 | 89.***.***.178

W RZiS roboty w toku, w tym kontrakty powyżej 6-ciu miesięcy, nie występują. Są wykazywane tylko w bilansie. Koszty nie sprzedane nie wpływają na podatek. Również przychody, gdy nie poniesiono jeszcze do nich kosztów nie podlegają opodatkowaniu. Zasady wyceny niezakończonych usług długoterminowych są określone w art. 34a - 34c uor. W polityce rachunkowości należy określić jaka metodę jednostka wybrała.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60