LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Powiadomienie US

  [671574]
*Elza1 | 2012-10-19 20:54:35 | 83.***.***.74
Gdzie w ustawie jest napisane ,ze nalezy powiadomic us przed remanentem likwidacyjnym ? chodzi olikwidacje spolki cywillnej ,art.14 nie widze ,pomocy

Komentarz 1:  ~lolunia | 2012-10-19 21:15:27 | 83.***.***.146

Moze chodz i o art.96 ust.6-9 i art.87 ust.13-16 ustawy o VAT.

Komentarz 2:  ~piola | 2012-10-19 21:27:42 | 89.***.***.202

Trzeba przy tym zauważyć, że likwidacja działalności przez spółkę cywilną, która zdarzenia gospodarcze ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, oznacza konieczność sporządzenia i wpisania do tej księgi spisu z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów, a także wyposażenia.
Obowiązek ten wynika z postanowień zawartych w § 27 ust. 1 i 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. nr 152, poz. 1475 ze zm.). Zasady sporządzenia spisu z natury i jego wycenę określają przepisy § 28-29 ww. rozporządzenia. O zamiarze sporządzenia spisu z natury w innym terminie niż na dzień 1 stycznia, 31 grudnia oraz na dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej, podatnicy powinni zawiadomić w formie pisemnej właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie co najmniej 7 dni przed datą sporządzenia

Komentarz 3:  *Elza1 | 2012-10-19 21:34:33 | 83.***.***.74

Pieknie dziekuje ,czyli roporzadenie a jak powinno wygladac takie pismo?

Komentarz 4:  ~piola | 2012-10-19 21:45:01 | 89.***.***.202

Napisz, że w związku z likwidacją działalności dnia tego i tego zostanie przeprowadzony spis z natury.

Pismo nalezy złożyć do us własciwych każdemu wspólnikowi

Komentarz 5:  *Elza1 | 2012-10-19 21:55:36 | 83.***.***.74

To pisma musza byc dwa? pismo sporzadza kazdy z włascicieli?

Komentarz 6:  *Peterka | 2012-10-19 22:08:41 | 193.***.***.190

Tak, każdy osobno

Komentarz 7:  *Elza1 | 2012-10-19 22:14:00 | 83.***.***.74

Witaj Peterko kochana

Komentarz 8:  *Peterka | 2012-10-19 22:15:06 | 193.***.***.190

:))))witaj:)))

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60