LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

PIT-37 który rok można jeszcze korygować

  [728905]
*Dziubelek73 | 2013-04-25 11:18:46 | 79.***.***.34
Mam do skorygowania kilka rozliczeń wstecz, bo nie był uwzględniany małżonek na rencie. Które lata mogę skorygować?

Komentarz 1:  *Efka5 | 2013-04-25 11:19:51 | 80.***.***.113

Ale było wspólne zeznanie ?

Komentarz 2:  *Efka5 | 2013-04-25 11:20:37 | 80.***.***.113

Mozna 2007

Komentarz 3:  *Dziubelek73 | 2013-04-25 11:21:04 | 79.***.***.34

Nie tylko żona

Komentarz 4:  *Dziubelek73 | 2013-04-25 11:21:33 | 79.***.***.34

Ale 2007 do 30.04.2013 czyli do wtorku?

Komentarz 5:  *Efka5 | 2013-04-25 11:21:34 | 80.***.***.113

I chcesz ich rozliczyc wspólnie ?

Komentarz 6:  *Dziubelek73 | 2013-04-25 11:23:35 | 79.***.***.34

Tak

Komentarz 7:  *Efka5 | 2013-04-25 11:24:31 | 80.***.***.113

Nie jest to możliwe
oświadczenie o wspolnym opodatkowaniu musi być złozone w terminie zeznania, czyli do 30.04

Komentarz 8:  ~Siwiec_Justyna | 2013-04-25 11:26:49 | 195.***.***.118

W dniu 31.12.2012 przedawnił się rok rozliczeniowy 2006, tak więc korekty deklaracji PIT-37 można (należy) składać jeszcze za lata 2007 do 31,12,2013,
do 31,12,2014 za rok 2008,
do 31,12,2015 za rok 2009,
do 31,12,2016 za rok 2010,
do 31,12,2017 za rok 2011.

Komentarz 9:  *Beciazz | 2013-04-25 11:27:40 | 79.***.***.122

Jeśli trzeba rozliczyć za poprzednie lata tego rencistę to tylko na zeznaniu indywidualnym

jedynie za 2012 jeszcze można zrobić wspólne rozliczenie

Komentarz 10:  *Efka5 | 2013-04-25 11:27:53 | 80.***.***.113

>8
zgadza się, tylko ze tu nie ma prawa rozliczyc sie wspólnie

Komentarz 11:  *Efka5 | 2013-04-25 11:30:58 | 80.***.***.113

Z drugiej zaś strony to jaki miałby być sens korygować zeznanie ? jak miał tylko rentę rozliczył go zus i korekta wspolne rozliczenie nic by tu nie zmieniło, chyba ze małzonka była w 2 progu skali

Komentarz 12:  *Dziubelek73 | 2013-04-25 11:32:03 | 79.***.***.34

Żona przez pięć lat rozliczała się sama. Mąż był na KRUS i nie rozliczał się w ogóle. Czy można skorygować lata wstecz żeby ich razem rozliczyć.

Komentarz 13:  *Kubusiowa | 2013-04-25 11:33:22 | 83.***.***.147

Jest tak jak pisze Efka5 - nie można skorygować poprzednich lat aby rozliczyć się wspólnie.

Komentarz 14:  *Kubusiowa | 2013-04-25 11:33:51 | 83.***.***.147

... i Beciazzz:-)

Komentarz 15:  *Kubusiowa | 2013-04-25 11:35:46 | 83.***.***.147

10. Sposób opodatkowania, o którym mowa w ust. 2 i 4, nie ma zastosowania do podatników, którzy wniosek, wyrażony w zeznaniu podatkowym, określony w ust. 2 i 4, złożą po terminie, o którym mowa w art. 45 ust. 1.

To z art.6 ustawy o podatku dochodowym
http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,13,13,700,,,ustawa-z-dnia-26071991-r-o-podatku-dochodowym-od-osob.html

Komentarz 16:  *Dziubelek73 | 2013-04-25 11:41:53 | 79.***.***.34

Taa, dzwoniłam do US rzeczywiście rozliczenie jest preferencją, a z preferencji można skorzystać za rok poprzedni. I tyle. Pozamiatane. Za gapowe się płaci.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60