LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Odwortne obciążenie - jaka podstawa prawna?

  [621522]
*Mariaem | 2012-03-19 13:57:23 | 79.***.***.206
Sprzedaż odpadów - z tworzyw sztucznych....?
Subiekt GT wpisuje:
"Podatek VA naliczany i rozliczany przez nabywcę na podstawie art. 199 i 199a Dyrektywy 2006/112/WE"

Tak ma być?

Komentarz 1:  ~K.A. | 2012-03-19 14:03:03 | 176.***.***.16

Opodatkowanie złomu ja mam tak: n/p - podatek vat ,zgodnie z art. 17 ust.1 pkt 7 ustawy o vat, rozlicza nabywca

Komentarz 2:  ~K.A. | 2012-03-19 14:03:41 | 176.***.***.16

Chyba ze odpad to nie złom

Komentarz 3:  *GosiaM | 2012-03-19 14:05:05 | 157.***.***.250

Polskiemu podatnikowi ?

pewnie może być , zajrzyj do dyrektywy
art.199.1.d

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,3,11,11,579,20977,20110101,osoby-zobowiazane-do-zaplaty-vat-na-rzecz-organow-podatkowych.html

ale
jak to polskiemu podatnikowi to zrozumialej jest art.17.1.7 ustawy vat

Komentarz 4:  *Mariaem | 2012-03-19 14:23:07 | 79.***.***.206

Polskiemu, tak:)

dziękuję K.A., Gosia:)

Komentarz 5:  *Mariaem | 2012-03-19 14:26:06 | 79.***.***.206

A czy trzeba podawać pdostawę prawną czy wystarczy notatka na f-rze "Podatek VAT rozlicza nabywca" lub "odwrotne obciążenie"?

Komentarz 6:  *GosiaM | 2012-03-19 14:35:09 | 157.***.***.250

Art.106.1a ustawy vat
par.5.15 rozp.fakt.

Komentarz 7:  *Zxc | 2012-03-19 14:35:24 | 213.***.***.188

Par.5,15 rozp. w spr.f-r...albo, albo,albo:-))

Komentarz 8:  *Mariaem | 2012-03-19 14:45:12 | 79.***.***.206

Nie musi, ok:)

Dzięki, miłego popołudnia, słońca duuuuużo:))

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60