LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

WDT, z powierzongo materiału

  [738564]
*Motylek | 2013-06-06 10:12:22 | 83.***.***.78
Niemiec dostarcza nam materiał, my szyjemy z niego ubrania, wysyłamy potem te ubrania Niemcowi.
Czy mogę to traktowac jako dostawę towaru WDT ( cenę pomniejszyliśmy o wartość materiału) czy może jako usługę?
A może powinniśmy nabyć od niemca materiały ( WNT) a potem sprzedać ubrania ( doliczyć sobie materiał) jako WDT?

Komentarz 1:  *Mariaem | 2013-06-06 10:16:58 | 195.***.***.250

Usługa - vat rozlicza nabywca.

Komentarz 2:  ~eclipse92 | 2013-06-06 10:19:49 | 79.***.***.234

Jeżeli szyjecie z powierzonego materiału to nie bedzie to WDT - tylko usługa dla kontrahenta z art. 28b. Warunek jaki jest udział materiału powierzonego w wyrobie wykonanym - przypuszczam że duży. Obciążąsz klienta kosztem usługi.

Komentarz 3:  *Motylek | 2013-06-06 10:21:52 | 83.***.***.78

Mario, podałam taki przykład żeby nie wchodzić w szczegóły naszej działalności zbytnio.. ;)

Ale inaczej, gdyby np Niemiec dał nam mąkę a my dolożymy dodatki i upieczemy chleb, to tez będzie usługa? Sorry, musze to jakoś rozgryżć ;)

Komentarz 4:  *Motylek | 2013-06-06 10:23:26 | 83.***.***.78

OK, kapuję powolutku ;)

Ale gdyby niemeic nam sprzedał materiał ( WNT) to możemy zrobić WDT bez problemu?


Z usługami jest jakiś większy problem niż wdt? Jakie dok musze mieć?

Komentarz 5:  *Mariaem | 2013-06-06 10:23:35 | 195.***.***.250

Tak, usługa jest wtedy, gdy usługę świadczymy z powierzonego materiału. Tutaj tak jest, bo zasadniczy materiał (główny) jest dostarczony.

Komentarz 6:  *Motylek | 2013-06-06 10:34:28 | 83.***.***.78

Dziękuję :) A możesz mi podać, co na fakturze wpisac? ( reverse charge?)

i jakie dokumenty musze mieć na potweirdzenie tej transakcji ? Plis, plis, plis ;)

Komentarz 7:  *Mariaem | 2013-06-06 10:39:52 | 195.***.***.250

Przeczytaj ten tamat

ARCHIWALNY TEMAT FORUM
[628014] Świadczenie usług do UE


wtedy pierwszy raz miałam usł. do UE

Komentarz 8:  *Motylek | 2013-06-06 10:44:14 | 83.***.***.78

Dzieki!!!!! Już czytam :)

Komentarz 9:  *Mariaem | 2013-06-06 10:52:02 | 195.***.***.250

:-)

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60