LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Limit do kasy fiskalnej

  [729596]
*AniaPe | 2013-04-28 15:24:25 | 88.***.***.34
Witam. Na chwilę obecną mam sprzedaż nieudokumentowaną 19,807 zł. Czy mam dodać do tego również rachunki wystawiane na osoby fizyczne???

Komentarz 1:  *DarekD | 2013-04-28 15:32:23 | 89.***.***.154

...Czy mam dodać do tego również rachunki wystawiane na osoby fizyczne???

Do limitu sumujesz całą sprzedaż na rzecz osób fizycznych / rachunki również

Komentarz 2:  *Profesorciekawski | 2013-04-28 15:32:42 | 77.***.***.197

20000 to limit sprzedaży jaką możesz zaewidencjonować na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, więc jak najbardziej trzeba dodać moim zdaniem.

a czym się zajmuje firma?

Komentarz 3:  *Profesorciekawski | 2013-04-28 15:48:22 | 77.***.***.197

Pamiętaj że - o ile nie sprzedajesz towarów i nie wykonujesz usług w przypadku których konieczne jest ewidencjonowanie na kasie fiskalnej od 1 sprzedaży danego towaru/usługi to masz jeszcze czas na zainstalowanie kasy mimo że przekroczyłeś 20 tysięcy.

"§ 5. 1.
W przypadku podatników, o których mowa w §3 ust.1 pkt 1, zwolnienie traci moc po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w kwocie 20000 zł"

czyli np przekroczyłeś limit 20 tysięcy w kwietniu, liczysz dwa miesiące od 1 maja i najpóźniej na 1 lipca musisz zacząć ewidencjonować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej.

Komentarz 4:  *AniaPe | 2013-04-28 18:30:37 | 88.***.***.34

Czyli jak jutro przekroczę ten limit (kwiaciarnia) to od kiedy muszę mieć kasę? Nie od następnego dnia czy może od kolejnej sprzedaży powyżej 20 tys.?? Jak to wygląda?

Komentarz 5:  *DarekD | 2013-04-28 18:41:15 | 89.***.***.154

Jak jutro przekroczysz to kasę musisz mieć od 01.07.2013

Komentarz 6:  *AniaPe | 2013-04-28 18:54:10 | 88.***.***.34

Właśnie to doczytałam w przepisach i na forum;). Dzięki za pomoc.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksCywilny.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60