LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Korekta kosztów faktura z 61 dniem płatności

  [737558]
~Gośka | 2013-06-03 13:21:05 | 79.***.***.202
Kontrahent zwrócił się do nas z prośbą o zmianę terminu płatnosci na fakturach z 60 na 61 dni. Jakie to może mieć dla niego korzystne konsekwencje podatkowe?

Komentarz 1:  *GosiaM | 2013-06-03 13:27:04 | 94.***.***.123

Niby na czym to by była korzyść podatkowa ? wg mnie ma korzyść bo płaci o 1 dzień dłużej :)
a nawet jeżeli by tak była to Wam to przeszkadza ?

Komentarz 2:  ~Gośka | 2013-06-03 13:29:08 | 79.***.***.202

Nie, własnie nie przeszkadza. Tylko chodzi o korektę kosztów i zastanawiam się z czystej ciekawości, bo nie widzę różnicy

Komentarz 3:  *Ell | 2013-06-03 13:30:32 | 213.***.***.149

Może chodzi o art. 24d pdof
2. Jeżeli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę wynikającą z dokumentów, o których mowa w ust. 1, dokonuje się z upływem 90 dni od daty zaliczenia tej kwoty do kosztów uzyskania przychodów, o ile nie została ona uregulowana w tym terminie.

inaczej (term. płatn. do 60 dni) musi korygować koszty w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności

Komentarz 4:  *GosiaM | 2013-06-03 13:31:35 | 94.***.***.123

Pewnie to o to chodzi :)

Komentarz 5:  *Ell | 2013-06-03 13:33:44 | 213.***.***.149

A termin płatności już minął czy jeszcze nie? Bo taka zmiana terminu ma sens, jeśli pierwotny termin płatności jeszcze nie minął.

Komentarz 6:  ~Gośka | 2013-06-03 13:43:55 | 79.***.***.202

Czyli np fa niezapłacona z 31.01.2013
termin płatności 60dni-koryguje koszty 1maja (60+30dni)
termin płatności 61dni-koryguje koszty 2 maja (90dni od zaliczenia kwoty do kosztów)
Czy dobrze rozmumiem?

Komentarz 7:  ~Gośka | 2013-06-03 13:44:22 | 79.***.***.202

Nie minął

Komentarz 8:  *GosiaM | 2013-06-03 13:45:13 | 94.***.***.123

To zależy kiedy je zalicza do kosztów w przypadku > 60 dni

Komentarz 9:  *Ell | 2013-06-03 13:47:49 | 213.***.***.149

6> tak, ale z uwagą GosiM jeśli termin >60 dni

Komentarz 10:  ~Gośka | 2013-06-03 13:51:03 | 79.***.***.202

Czyli jak ma np towar handlowy z ww faktury i sprzedał go w marcu i wtedy zaliczył do kosztów i ma termin powyżej 60dni to korektę robi w czerwcu?

Komentarz 11:  *Ell | 2013-06-03 13:54:53 | 213.***.***.149

Tak jest

Komentarz 12:  ~Gośka | 2013-06-03 13:58:36 | 79.***.***.202

Bardzo dziękuję

Komentarz 13:  *Ell | 2013-06-03 14:23:25 | 213.***.***.149

Proszę.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60