LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Import usług obowiązek podatkowy

  [733153]
*Basia05 | 2013-05-15 07:19:40 | 83.***.***.155
Jeżeli mam fakturę za usługi telekomunikacyjne od kontrahenta z NIemiec dotyczy usługi wykonanej 01-30.04.2013 data płatności 20.05 to obowiązek podatkowy powstanie w momencie wykonania usługi czyli 30.04???

Komentarz 1:  *Zxc | 2013-05-15 07:58:00 | 213.***.***.188

To zależy czy macie umowę właściwą określającą termin płatnosci.

Komentarz 2:  *GosiaM | 2013-05-15 08:34:45 | 94.***.***.117

To import usług więc ob.pod.wg art.19.19a lub 19.19b

Komentarz 3:  *Zxc | 2013-05-15 10:11:33 | 213.***.***.188

2--ano..ale to nie jest usługa z art.28b, więc , wg mnie, obowiązek w imporcie powstanie jak dla usług krajowych

Komentarz 4:  *GosiaM | 2013-05-15 10:15:48 | 94.***.***.117

A niby dlaczego nie jest to usł.z art.28b ?
to w jakim art. jest ?

Komentarz 5:  *Zxc | 2013-05-15 10:34:16 | 213.***.***.188

W 28m

Komentarz 6:  *Zxc | 2013-05-15 10:35:48 | 213.***.***.188

Wiem..wiem,że napiszesz ,że to dot.usług dla niepodatnika....ale zajrzyj do http://podatki.wieszjak.pl/vat/75741,Uslugi-telekomunikacyjne-z-zagranicy.html

Komentarz 7:  *Zxc | 2013-05-15 10:39:13 | 213.***.***.188

Choć znalazłam i taką inter.
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/uslugi-telekomunikacyjne-a-podatek-od-towarow
-i-uslug

Komentarz 8:  *GosiaM | 2013-05-15 10:43:00 | 94.***.***.117

To co w kom.6 to chyba jakaś staroć bo powołuja się na nieistniejący juz art.27

wg mnie 28m tylko dla niepodatnika :))
a na linii podatni-podatnik to art.28b

Komentarz 9:  *GosiaM | 2013-05-15 10:44:09 | 94.***.***.117

To co w kom.7 jest wg mnie ok

Komentarz 10:  *Zxc | 2013-05-15 10:55:12 | 213.***.***.188

No własnie mam wątpliwości..

Komentarz 11:  *Zxc | 2013-05-15 10:55:33 | 213.***.***.188

Ale...chyba jednak masz rację:-))

Komentarz 12:  *GosiaM | 2013-05-15 10:57:17 | 94.***.***.117

Tak mi się wydaje :))))))

Komentarz 13:  *Zxc | 2013-05-15 10:58:25 | 213.***.***.188

:-)))

Komentarz 14:  *Basia05 | 2013-05-15 11:12:42 | 83.***.***.155

Dziekuję za podpowiedzi:) mnie na KIP powiedzieli że w momencuie wykonania usługi lub jeżeli wcześniej zapłata to w dacie zaplaty. dziękuje jeszcze raz :):)

Komentarz 15:  *Zxc | 2013-05-15 11:15:44 | 213.***.***.188

14--czyli wyszło ,ze Gosiam ma rację:-))

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekVAT.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60