LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Godziny przepracowane

  [737539]
~bacha@ | 2013-06-03 12:52:32 | 89.***.***.66
Witam, Art. 135. Kodeksu Pracy mówi:
§ 1. Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stoso-wany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłu-żenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 1 miesiąca. Przedłużony dobowy wymiar czasu pracy jest równoważony krótszym dobowym wymiarem czasu pracy w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy.

Pracownik zatrudniony w takim systemie ma ustalone wynagrodzenie zasadnicze, więc wypłaty sa stałe niezależne od godzin przepracowanych, tak to rozumiem.

Ale mam wątpliwośc co do rozliczania czasu pracy, przykladowo w maju/2013 obowiązuje 160 h do przepracowania, co w przypadku gdy pracownik zatrudniony w tym systemie przepracuje mniej godzin. ? np. 140 .

jak więcej przepracuje to wiem nalezy udzielić mu wolne za godziny powyżej lub za prace w niedziele. proszę o pomoc.

Komentarz 1:  ~iggaa | 2013-06-03 13:07:34 | 83.***.***.39

Jeżeli masz takie różnice to może powinnaś wydłużyć okres rozliczeniowy do 3 miesięcy. przeczytaj art. 135 §2 i art 150 §2.

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.KodeksPracy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60