LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Duplikat faktury korygujacej

  [761480]
~gonia0202 | 2013-09-13 11:37:35 | 83.***.***.33
Witam mam duplikat faktury korygującej na zakup towarów handlowych data faktury korygującej 05.03. Data duplikatu 28.08.2013 z jaką data to zaksięgować z datą faktury czy z datą duplikatu??????

Komentarz 1:  *Mariaem | 2013-09-13 11:45:15 | 195.***.***.249

Z data f-ry w koszty - kol. 10.

art. 22 ust. 6b updof z uwzgl. § 16 i 17 rozporz. w spr. prow. pkpir.

Komentarz 2:  ~gonia0202 | 2013-09-13 11:46:38 | 83.***.***.33

Ale ja prowadzę kh;)

Komentarz 3:  *Mariaem | 2013-09-13 11:56:42 | 195.***.***.249

Ok, a zakupy w dacie naycia ujmujesz w koszty - wg art. 17 uor czy dopiero w dacie sprzedaży ?
Masz magazyn?
Zaksięgowałąś ten towar do magazynu?
Kiedy go otrzymałaś?

Komentarz 4:  ~gonia0202 | 2013-09-13 12:19:51 | 83.***.***.33

To jest faktura korygująca czyli towar został oddany w momencie wystawienia faktury korygującej. Towary w momencie zakupu księguję koszty!

Komentarz 5:  *Mariaem | 2013-09-13 12:37:52 | 195.***.***.249

[760631] Fv korekta

dodam, że ja koryguję koszty na bieżąco - w dacie zwrotu towaru.

Komentarz 6:  ~gonia0202 | 2013-09-13 12:53:35 | 83.***.***.33

W takim razie ja też koszty skoryguję w miesiącu wystawienia f,v, korekty a vat odliczę z datą korekty. Tak myślałam , ale nie byłam pewna;)Dzięki

Komentarz 7:  *Mariaem | 2013-09-13 12:57:04 | 195.***.***.249

Vat rozlicz wg art. 86 ust. 10a uptu - w dacie otrzymania f-ry...

Komentarz 8:  ~gonia0202 | 2013-09-13 13:16:59 | 83.***.***.33

Ale to jest DUPLIKAT f.v .korygującej Nie miałam faktury korygującej w marcu więc ciężko było odliczyć z niej vat.

Komentarz 9:  *Mariaem | 2013-09-13 13:24:10 | 195.***.***.249

W dacie otrzymania dupl. - traktujesz go jak f-rę...

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60