LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2014 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Czy pracodawca miał obowiązek wystawić PIT-11?

  [728853]
~zlecona | 2013-04-25 09:55:42 | 213.***.***.60
W 2012 roku byłąm zatrudniona na umowę zlecenie, zarobiłam mało, więc pracodawca nie wystawił mi PIT-11, bo stwierdził, że z takiej małej kwoty to nie muszę się rozliczać i jak chcę to mogę zapytać w US. Czy on ma rację.? Chcę się rozliczyć z mężem ii teraz nie wiem: skoro tak mało zarobiłam to mam u siebie wpisać 0,00zł?

Komentarz 1:  ~anja424 | 2013-04-25 09:57:01 | 77.***.***.22

Od kazdej kwoty powinnas sie rozliczyc

Komentarz 2:  *Kubusiowa | 2013-04-25 10:00:37 | 83.***.***.147

Jeśli to nie była umowa ryczałtowa to powinien był Ci wystawić pit-11.

Komentarz 3:  ~księguś | 2013-04-25 10:00:44 | 78.***.***.106

Zarobiłaś mało, ale powinnaś dostać PIT-11, o ile miałaś potrącane zaliczki na PDOF, wtedy w rozliczeniu rocznym te zaliczki byłyby do zwrotu.

Ale skoro to były niewielkie kwoty, to być może był potrącany podatek finalny (te słynne umowy do 200 zł - art.30 ust.1 pkt 5a updof) i wtedy PIT-11 rzeczywiście nie powinno być, bo takich przychodów nie wykazuje się w zeznaniu i nie łączy z innymi.

Komentarz 4:  ~xz | 2013-04-25 10:04:42 | 77.***.***.77

No to pracodawca poszedł "w maliny", z każdej wypłaty, nawet tej na 100 zł powinien się rozliczyć z US i ZUS ewentualnie, moje zdanie, być może umowy były na kwotę do 200 zł -limit do 1 umowy- i zleceniodawca rozliczył je tzw. ryczałtem, wtedy rzeczywiście zleceniobiorca jest już "kompletnie" rozliczony z US, ale mogło być tez inaczej, trzeba zapytać

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60