LOGOWANIE
Nie posiadasz konta? Zarejestruj się »
Użytkownik lub E-mail
Hasło
POLECAMY »
Prenumerata 2015 »
Egzemplarz bezpłatny »
PKWiU ze stawkami VAT 2014 - Darmowy serwis »
Dyżury telefoniczne specjalistów »
www.sklep.gofin.pl
Wideoporady Ekspertów Gofinu
Aplikacja dla Księgowych ! - ASYSTENT GOFIN - POZNAJ I POBIERZ - www.asystent.gofin.pl
ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Czy faktura vat korekta za media musi być podpisana?

  [740587]
~majka32 | 2013-06-14 08:46:45 | 79.***.***.202
J.w.

Komentarz 1:  *Zxc | 2013-06-14 08:49:03 | 213.***.***.188

Pytasz o korektę vat naleznego u sprzedawcy (moment zmniejszenia)???

Komentarz 2:  *Efka5 | 2013-06-14 08:49:07 | 80.***.***.113

Nie

Komentarz 3:  *Mariaem | 2013-06-14 08:52:49 | 195.***.***.252

żadna f-ra nie musi być podpisana.

Potwierdzenie otrzymania przez nabywcę (w dowolnej formie) musisz mieć f-ry koryg. na minus - art. 29 ust. 4a uptu. jednak są pewne wyjątki, m. in. f-ra za energie elektr. na minus - nie musi miec potw. art. 29 ust. 4b uptu

4b. Warunku posiadania przez podatnika potwierdzenia odbioru korekty faktury przez nabywcę towaru lub usługi nie stosuje się w:

(...)
3) sprzedaży: energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej, gazu przewodowego, usług telekomunikacyjnych i radiokomunikacyjnych oraz usług wymienionych w poz. 140-153, 174 i 175 załącznika nr 3 do ustawy;

(...)

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,3,32,32,670,55575,20130401,podstawa-opodatkowania.html

GOFIN poleca praktyczny serwis internetowy www.PodatekDochodowy.pl »
Powrót do tematów Forum

Zgłoś naruszenie regulaminu
Opcja pozwala na zgłoszenie administratorowi postu jako naruszający regulamin Forum. Opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych Forumowiczów.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60