ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Usługi księgowe a obow.VAT

Czy prawidłowo będzie jak za usługi księgowe wystawie FV z datą sprzedaży/wykonania 31,01,2014 czy powinnam FV wystawić w Lutym ?
Wg mnie w lutym z tego względu że, przecież nie da sie na ostatni dzien miesiąca zakończyc księgowo miesiąca. Takie jest moje zdanie ale może ktoś inny sie wypowie.
To są usługi rozliczane w okresach rozliczeniowych, więc mogą byc np w okresie miesiecznym..wówczas vat nalezny w ostatnim dniu m-ca
Czyli za usługi stycznia, wykonanie całościowe w lutym vat należny ostatniego dnia stycznia?? Cały czas wydawało mi się, że dopiero po wykoaniu usługi, czyli w tym wypadku w lutym.
Fakturę można wystawić do 30 dni wcześniej, tak więc może to być 31.01. No, ale data sprzedaży będzie tutaj lutowa, bo w końcu nie sądzę, aby usługa była wykonana w styczniu.
Obowiązek podatkowy powstanie w lutym.
WNIOSEK :
Fv wystawiona 31,01,2014
Data sprzedaży: np. 15,02,2014
Obow. VAT = Luty
Pdof = Luty
Czyli co wyjdzie, że w styczniu Biuro nie będzie miało przychodu?
Art.19a,3--usługi ciągłe...
Jezeli chodzi o PDOF to będzie to przychód stycznia. Bierze się pod uwagę najwcześniejszą czynność. W tym wypadku będzie to data wyst. faktury.
No ale w BR powinni chyba znać ustawę PDOF?
Witam. Jeżeli w styczniu podpisałam z klientem umowę i pierwszym okresem rozliczeniowym będzie 20 dzień miesiąca następnego po miesiącu którego rozliczenie dotyczy czyli 20.02.2014- kończę usługę zaksięgowania stycznia. PDF I VAT MAM W II? według mnie luty.
Jeżeli wystawisz fakturę 31.01, to do PDOF to będzie data uzyskania przychodu. Bierzesz pod uwagę najwcześniejszą datę, czyli albo wykonania usługi, albo wystawienia faktury, albo otrzymania zapłaty.
Art. 14. 1c. Za datę powstania przychodu, o którym mowa w ust. 1, uważa się, z zastrzeżeniem ust. 1e, 1h i 1i, dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego wykonania usługi, nie później niż dzień:
1) wystawienia faktury albo
2) uregulowania należności.
A ja fakturuje za dnay miesiąc -wszystko co robiłam w danym miesiącu
np uslugi księgowe w styczniu 2014 i wystawiam fakturę 31.01.2014
-wystąpiłam kiedyś o interpetacje i odpowiedzieli mi, że moment do Vatu jest w dacie wystawienia.
Zwróć uwagę, że od 1.01.2014 zmieniły si e przepisy. Kiedyś (do 31.12.2013) faktycznie byla to data wystawienia faktury.
Ale u mnie moze zostać-bo ja nie rozliczam konkretnego miesiąca tylko wykonuje cos w danym miesiącu.
>15
no i tak moze być, bo nie liczy się jaki okres rozliczasz tylko kiedy wykonujesz usługę
więc najbezpieczniej wystawiać na koniec miesiąca za dany miesiąc
Kom 3
"Czyli za usługi stycznia, wykonanie całościowe w lutym vat należny ostatniego dnia stycznia??"

skoro usługa wykonana w kutym fakturę wystawiasz np 31.02 i do vat i do doch. w lutym
Ja osobiście wystawiałam fv po zakońćzeniu m-ca czyli za listopad w grudniu( po zakmniećiu m-ca), a teraz po zmianie przepisów od 1 stycznia za miesiąc styczeń (jeszcze nie zamknięty, bo klienci przynoszą dokumenty dopiero w lutym) fv mam wystawić na ostatni dzień stycznia??
Luty ma 28 dni :-).
Jeżeli faktura zostanie wystawiona w lutym za usługę wykonaną w lutym to do vat i PDOF w lutym. Natomiast jeżeli faktura zostanie wystawiona 31.01 za usługę wykonaną w lutym (teoretycznie tak można), to vat w lutym a dla potrzeb PDOF w styczniu.
Moim zdaniem bezsensu jest wystawianie faktury w styczniu za usługę wykonaną w lutym. No i chyba tez przed klientem trochę głupio, że wystawiamy już fakturę za pracę której jeszcze nie wykonalismy. Zgaduję, że chodzi o jak najwcześniejsze otrzymanie zapłaty.
Oj tam oj tam ;)
"Natomiast jeżeli faktura zostanie wystawiona 31.01 za usługę wykonaną w lutym (teoretycznie tak można), to vat w lutym a dla potrzeb PDOF w styczniu."

ale po co ???
wystawiasz fakturę w dniu wykonania usługi
To nie mój pomysł. Po prostu odpowiedziałem na pytanie. Tak jak napisałem zgaduje, że po to aby szybciej otrzymać zapłatę.
A kto powiedział, że zaksięgowanie stycznia z tego względu, że kończy się np. 20 lutego to wtedy jest wykonana usługa księgowa? Ja wystawiam faktury na koniec każdego m-ca za usługi wykonywane w tym miesiącu. Czyli faktura wystawiona 31.01. za usługi styczniowe. W tym przypadku usługą styczniową jest księgowanie m-ca grudnia + wykonanie list płac za m-ąc styczeń. Przecież to są właśnie moje usługi styczniowe...
Założenie było takie, że jest to usługa księgowania dokumentów styczniowych. Oczywiście jeżeli chodzi o księgowanie dok. grudniowcyh, to będzie tak jak napisalaś.
Ja wystawiam faktury z datą wystawienia i sprzedaży 20. Np 20 stycznia (PDOF i VAT styczen) za dokumenty grudniowe. 20 lutego za dokumenty styczniowe. (POdatek i vat luty)
Według mnie liczy sie moment wykonania usługi .
20 podaję podatek i vat wtedy uznaję usługę za wykonaną.
A jezeli ktos za zaksiegowanie dokumentow grudniowych zaplacil juz 4.01, to czy fv z 20.01 z data wykonania 20.01 bedzie ok??
Monia28 a masz treść interpretacji Twojej, o którą wystąpiłaś? Mogłabyś mi jakoś wysłać na maila?
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.